Naga Marketsbitcoin-btc
Źródło: unplash.com/@executium

Cena bitcoina spadła aż o 87% w czwartek na Binance.US w wyniku tzw. flash crash. Kurs BTC stoczył się na chwilę z poziomów w wysokości 65 815 USD do okolic 8 200 USD. Sytuacja ta wynikła z błędu w algorytmie handlowym jednego z inwestorów instytucjonalnych tej giełdy. Problem ten został już rozwiązany.

Cena bitcoina spadła o 87% na Binance.US

Kurs najstarszej kryptowaluty zanurkował do okolic 8 200 USD na jednej z największych giełd wirtualnych walut. Cena szybko powróciła do swoich wcześniejszych poziomów przekraczających 65 000 USD za monetę.Nagła wyprzedaż na Binance.US została spowodowana przez błąd w algorytmie handlowym jednego z inwestorów instytucjonalnych tej platformy. Giełda ta podkreśliła w oświadczeniu przesłanym do mediów, że nadal przygląda się temu wydarzeniu oraz poinformowała, iż problem ze strony sprzedawcy został już rozwiązany.

Zgodnie z danymi dostępnymi na Binance.US flash crash na bitcoinie pojawił się w czwartek o godzinie 7:34 czasu nowojorskiego. Na pozostałych platformach kryptowalutowych kurs BTC również doznał osłabienia w tym samym czasie, nie było ono jednak aż tak głębokie cena nie osunęła się poniżej 63 000 USD.

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

Obecnie najstarsza kryptowaluta handluje w okolicach 63 400 USD za monetę. Od ATH odnotowanego dwa dni temu na poziomie 66 930 USD dzieli ją około 5%. Kurs bitcoina w dalszym ciągu znajduje się na mocnym plusie w zakresie 7-dniowym jest to ponad 6%. 

W ciągu ostatnich 24 godzin cena BTC nieznacznie ucierpiała, tracąc ponad 2% ze swojej wartości. Wczorajsza sesja na tej kryptowalucie została otwarta powyżej 66 000 USD, zamknięcie nastąpiło zaś w okolicach 62 000 USD, przynosząc 5,75% stratę. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBarclays z rekomendacją sprzedaży funta i kupna korony norweskiej (NOK)
Następny artykułNotowania miedzi poruszają się blisko kilkumiesięcznych maksimów
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here