Pod koniec listopada notowania Bitcoina (BTC) Osuwały się do poziomów poniżej 3700 dolarów, co było najniższym pułapem od ponad trzynastu miesięcy. W trakcie czwartkowej sesji najstarsza z kryptowalut ponownie testowała długoterminowe minima, pogłębiając je o kilkadziesiąt dolarów. Na giełdzie Bitfinex minimalna cena za jednego BTC wyniosła 6 grudnia 3645 dolarów.


3700 nadal pełni rolę istotnego wsparcia

Podobnie jednak jak w przypadku wcześniejszych osunięć, cena szybko powraca nad pułap 3700 dolarów, który zdaje się obecnie pełnić rolę niezwykle istotnego wsparcia, broniącego cenę przed dalszą deprecjacją.

cena bitcoina 6 grudnia
Źródło: Tradingview.com

Zdaniem części ekspertów poziomy te prędzej czy później zostaną jednak wybite, a Bloomberg sugeruje, że BTC może spaść nawet w okolice 1500 dolarów. Wyprzedaż najstarszej z kryptowalut ciągnie za sobą standardowo cały rynek. W momencie gdy BTC osuwa się o 4,8% w skali 24 godzin, XRP traci 4,7%, ETH 8,7%, XLM 10,43% a BCH aż 16%:

notowania kryptowalut 6 grudnia
Źródło: Coinpaprika.com

Odporny na ogólny trend spadkowy wydaje się być jedynie Bitcoin SV, który zyskuje 20% i powraca nad okrągły poziom 100 dolarów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here