Naga MarketsSzklana kula z BTCMiniony tydzień był na rynku walut wirtualnych niezwykle emocjonujący. Wszystko to za sprawą dynamicznej aprecjacji najstarszej kryptowaluty, która pociągnęła za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów. Pokonanie istotnych oporów doprowadziło także do wysypu dość ambitnych projekcji dot. przyszłej wyceny Bitcoina.


Bitcoin jest nadal niedowartościowany

Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, nie tylko wierzy, że wzrost w minionym tygodniu jest uzasadniony pod kątem fundamentów, ale także uważa, że cena BTC nie odzwierciedla jeszcze prawdziwej wartości kryptowaluty. Jego zdaniem Bitcoin powinien być wyceniany po 14 000 USD.

Jeszcze odważniejsze stanowisko prezentuje założyciel i prezes przedsiębiorstwa kryptowalutowego Messari, Ryan Selkis. W minionym tygodniu przyznał on bowiem, że dzięki rosnącemu zainteresowaniu pokolenia millenialsów, w przeciągu najbliższych lat wartość Bitcoina ma wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów.

Bitcoin będzie kosztował 72 tys. USD

Powyższe projekcje zdają się jednak nie dorównywać tym, które przedstawił Peter Brandt. Ten znany trader z ponad 40-letnim doświadczeniem w handlu surowcami sugeruje bowiem, że przyszła cena BTC mogłaby osiągnąć poziom nawet 72 tysięcy dolarów.

W Polsce, Brandt zasłynął z książki o spekulacji pt. “Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego”. Recenzję tej pozycji znajdziesz także na portalu Comparic.pl. Skąd jednak wziął się tak konkretny poziom docelowy dla Bitcoina?

Brandt zauważa, że od 2015 do 2017 roku cena BTC wzrosłą z ok 150 do 20 000 dolarów w ruchu parabolicznym, dzięki czemu potencjalna stopa zwrotu z inwestycji wyniosła na przestrzeni tych lat 13 233%. Jego zdaniem, istnieją pewne przesłanki wskazujące na to, ze cena najstarszej z kryptowalut mogłaby przekroczyć poziom historycznych szczytów (ok 20 000 USD) i osiągnąć wycenę w przedziale od 50 do nawet 72 tys. USD.

– Widzieliśmy kolejne 10 ruchów w górę i w dół na rynku niedźwiedzi i prawie identycznie uformowaliśmy ten sam wzór (…) Na podstawie tych analogowych badań sądzę, że kryptowaluty wrócą teraz na paraboliczny rynek byka – przyznał Brandt w rozmowie z Yahoo Finance.

Inwestorzy nie wierzą w hossę na BTC! Wieszczą dalsze spadki

Warto także przypomnieć, iż w ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalną zmianą nastawienia rynku i powrotem do hossy na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, pomimo niezwykle dynamicznych wzrostów zdecydowana większość inwestorów indywidualnych spodziewa się powrotu do spadków.

Zobacz także: Raport: BTC wyprzedzi Visa, MasterCard i PayPal…w ciągu zaledwie 10 lat

W ankiecie wzięły udział 934 osoby. Zaledwie 341 z nich spodziewa się, że obecne wzrosty są w stanie zmienić ogólne nastawienie rynku i rozpocząć kolejną hossę na notowaniach BTC. Odmienne zdanie miało aż 593 ankietowanych, którzy wskazali, że Bitcoin spadnie jeszcze niżej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 8 – 12 kwietnia 2019
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, EUR/JPY, AUD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here