Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuStale obniżająca się cena najpopularniejszej kryptowaluty – BTC staje w ostatnim czasie coraz częściej w ogniu pytań: czy cena Bitcoina może spaść do 1000 dolarów? Z tak ekstremalnymi prognozami możemy spotkać się na co dzień, kiedy raz za razem najistotniejsze wsparcia cenowe kryptowaluty są wyłamywane. W tym momencie portale społecznościowe grzmią od analiz, z których wynika, że dojście do poziomu tysiąca dolarów to tylko kwestia formalności. 


Jeszcze do niedawna traderzy na rynku kryptowalut – a dokładniej najpopularniejszej z nich, Bitcoina mogli obserwować względną stabilizację cen pomiędzy poziomami 8500 a 5700 dolarów w okresie od czerwca do listopada 2018 roku. Wówczas mówiono, że strefa ta może zostać wykorzystana przez większość istotniejszych graczy tego rynku do akumulacji – z celami przekraczającymi ponownie poziom 10 tysięcy dolarów za kryptowalutę. Jednak, jak finalnie się okazało poziom wsparcia został przerwany równie szybko, co zmiana zdania uczestników tego rynku.

Obecnie, wkroczyliśmy w analogiczny okres względnej stabilizacji cen – tym razem pomiędzy poziomami 3200 a 4500 dolarów. Okres ten do złudzenia przypomina poprzedzający spadek okres spokoju, jednak czy traderzy tym razem wyciągają wnioski?

Dalsze spadki na celowniku inwestorów rynku kryptowalut

Portale typu Tradingview czy Twitter w ostatnim czasie żyją spekulacjami odnośnie tego, czy najpopularniejsza kryptowaluta jest w stanie osiągnąć kolejne, niższe poziomy sięgające zakresu aż 1000 dolarów.

Zobacz również: Ethereum jest rozwinięciem Bitcoina – twierdzi Vitalik Buterin

Podczas gdy zostało przypomniane już w jaki sposób wyglądał poprzedni okres spadkowy na BTC, aktualna sytuacja zdaje się powtarzać. W myśl zasady impuls – korekta  – impuls, wykres Bitcoina wygląda, jakby przygotowywał się w pierwszej kolejności do kolejnego ataku na wsparcie cenowe 3200 dolarów, następnie jego przebicie, gdzie najbliższym celem – biorąc pod uwagę analogię poprzedniego okresu – celem mógłby być poziom.. 950 dolarów, czyli strefa bliska wspomnianego już tysiąca dolarów. Wystarczy tylko przedłożyć ostatni impuls do aktualnego szczytu.

WYKRES BTCUSD D1 04.03.2019
BTCUSD D1 04.03.2019

Do podobnych wniosków dochodzą inwestorzy portali analitycznych oraz społecznościowych. Niektórzy z nich sugerowali, że BTC może stać się podatny na podobny ruch spadkowy w najbliższej przyszłości, jeśli nie wykaże się dynamiką w obecnych poziomach. Kluczowe zatem dla obecnego stanu rzeczy są dwa poziomy – górne ograniczenie, które aby zanegować dalsze spadki powinno być wybite większym momentum wzrostowym oraz poziom dolnego ograniczenia, który jeśli nie zostanie odpowiednio wybroniony – wygeneruje kolejny ruch spadkowy – nawet do omawianych powyżej poziomów.

Może Cię zainteresować: Blockchain pomoże w walce z autorytaryzmami?

Warto dodać, że w ciągu ostatnich pięciu korekt, BTC zazwyczaj spadała średnio o około 85 procent w porównaniu z rekordowym poziomem wszechczasów, aby znaleźć dno do rozpoczęcia fazy akumulacji, co potwierdzałoby jedynie podobne teorie na temat zbliżenia się do tysiąca dolarów za kryptowalutę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here