Naga Markets

Cena Bitcoina (BTC) do połowy roku osiągnie 100 tys. USD - twierdzi Antoni Trenchev Założyciel platformy udzielającej pożyczek kryptowalutowych Antoni Trenchev twierdzi, że Bitcoin do połowy 2022 r. przekroczy cenę 100 tys. USD. Choć ubiegły rok z pewnością należał do kryptowalut, to niektórzy eksperci ostrzegają, że inwestorzy BTC nie powinni popadać w skrajny optymizm i na wszelki wypadek powinni rozważyć scenariusz gwałtownych przecen w 2022 r.

Czy Bitcoin rzeczywiście sięgnie 100 tys. USD?

Notowania Bitcoina odnotowały w ubiegłym roku wzrost o ponad 60%. Dla porównania, w tym samym okresie indeks S&P 500 wzrósł o prawie 27%, a Dow i Nasdaq w skali roku zyskały odpowiednio 18,73% i 21,39%. Tym samym BTC bezapelacyjnie stał się liderem wzrostów, co dało mu spory zastrzyk optymizmu, wchodząc w nowy 2022 r.Notowania BTC/USD na dzień 4.01.2022 r.
Notowania BTC/USD na dzień 4.01.2022 r.

Z tego właśnie powodu, coraz więcej osób związanych z branżą kryptowalut przewiduje dalszą aprecjację aktywa, które w ich przekonaniu jest w stanie pokonać barierę 100 tys. USD. Niedawno głos w dyskusji na temat przyszłości BTC zabrał Antoni Trenchev – Założyciel platformy Nexo, zajmującej się udzielaniem pożyczek kryptowalutowych.

– Myślę, że [bitcoin] osiągnie 100 tys. USD w tym roku, prawdopodobnie w … połowie tego roku – powiedział w poniedziałkowym programie CNBC “Street Signs Asia” Antoni Trenchev.

Firma Nexo reklamuje się jako największa instytucja pożyczkowa w branży kryptowalut i zarządza aktywami ponad 2,5 mln użytkowników na całym świecie.

Trenchev dodał również, że dostrzega dwa główne powody, dla których opowiada się za wzrostami BTC.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

 – Pierwszym z nich jest fakt, że międzynarodowe instytucje, takie jak MicroStrategy, czy Square rozpoczęły już proces gromadzenia rezerw w największej światowej kryptowalucie – powiedział Trenchev.

– Drugim jest stale rosnąca inflacja oraz próba ochrony kapitału, poprzez ulokowanie go w niezależnych od światowych banków walutach – dodał.

Nie wszyscy popierają kryptowalutowy optymizm

Niektórzy eksperci ostrzegają jednak, że w nadchodzących miesiącach Bitcoin może podążyć w kierunku gwałtownych wyprzedaży. Carol Alexander, profesor finansów na Uniwersytecie Sussex, powiedziała, że w 2022 roku cena bitcoina spadnie do poziomu 10 tys. USD, praktycznie wymazując wszystkie wypracowane zyski z ostatniego półtora roku.

Utrzymująca się kontrola regulacyjna sektora, dzikie wahania cen, a także polityka FED mogą zaważyć na perspektywach bitcoina.

Odnosząc się do zarzutu związanego z działaniami FED, Trenchev powiedział, że większość ludzi prawdopodobnie pomyliła się w swoich oczekiwaniach dotyczących podwyżek stóp procentowych.

– Uważam, że jak tylko zobaczymy podwyżkę stóp, to nastąpi po niej tąpnięcie a rynku akcji i obligacji – a szczerze mówiąc, w ciągu ostatnich kilku lat nie widzieliśmy zbyt wiele woli politycznej, aby znacząco ingerować w ten sektor – podsumował Trenchev.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw orange | ccc kurs | notowania orlenu | mwig40 notowania | fale elliotta | comarch akcje wykres | najniższy kurs dolara nowozelandzkiego |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here