Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie wart “nieskończenie” wiele, a ludzkość wkrótce zrezygnuje z jego wyceny w dolarach amerykańskich, powiedział dyrektor generalny giełdy kryptowalut Kraken. Cena 1 miliona dolarów za BTC w ciągu następnych dziesięciu lat jest „całkiem rozsądna”, zauważył Jesse Powell w wywiadzie dla Bloomberga. Najpopularniejsza kryptowaluta nieznacznie spada w czwartek oscylując nieco poniżej 50 000 USD.

  • Rynki wkrótce zaczną wyceniać różne aktywa w bitcoinach
  • Dług publiczny USA po raz pierwszy w historii przekroczył 28 bilionów dolarów
  • Bitcoin zamknął się 26% w lutym powyżej celu wyznaczonego przez modele cenowe oparte na przepływie akcji

Bitcoin (BTC) wyprze dolara, euro i inne waluty fiducjarne

Oczywiście, możemy tylko spekulować, ale kiedy mierzymy wartość bitcoina w dolarach, uważam, że będzie to wartość nieskończona. Amerykańska waluta krajowa ma zaledwie pięćdziesiąt lat (zamiana na pieniądz fiducjarny w 1971 r.), już wykazuje skrajne oznaki słabości i myślę, że wkrótce ludzie zaczną wyceniać różne aktywa w bitcoinach – powiedział Jesse Powell.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powell podkreślił, że dolar osłabił się wraz z przeceną na rynku w środę, co nie miało prawie zerowy wpływ na bitcoina. Jednocześnie dług publiczny USA po raz pierwszy w historii po cichu przekroczył 28 bilionów dolarów.

Ludzie, którzy wierzą w bitcoina uważają, że zastąpi on całą światową walutę, więc w zasadzie oznacza to, że niezależnie od kapitalizacji rynkowej dolara, euro i innych walut – wszystko to łącznie może być warte tyle co BTC. W niedalekiej perspektywie ludzie dostrzegą przewagę bitcoina nad złotem jako magazynu wartości, więc myślę, że cena docelowa 1 miliona dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat jest całkiem rozsądna – kontynuował Powell.

Bitcoin zamknął się 26% w lutym powyżej celu wyznaczonego przez modele cenowe oparte na przepływie akcji, a twórca PlanB nadal jest przekonany, że BTC osiągnie 100 000 USD w tym roku.

Cele dla BTC wyznaczone przez modele cenowe oparte na przepływie akcji na dzień 3 marca 2021 r. Źródło: Digitalik

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) koryguje po silnych wzrostach

Notowania BTC/USD wzrastają od początku tygodnia po tym jak w minionym tygodniu kurs zanurkował do poziomu 43 000 USD. W czwartek cena bitcoina oscyluje nieco poniżej psychologicznego poziomu 50 000 USD. Jego trwałe przebicie, a w konsekwencji marcowego maksimum 52 500 USD otworzyłoby drogę w kierunku historycznego szczytu 58 354 USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia stanowi obszar 42 000 USD (szczyt ze stycznia tego roku).

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | kryptowaluty kurs | cena funta | notowanie ropy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here