Naga MarketsCena bitcoin btc i ethereum eth wydaje się wysoka - zauważa Elon MuskPeter Schiff znany ze swojego byczego nastawienia do złota, powiedział ostatnio, że bitcoin stanowi zagrożenie dla ludzi, którzy go kupują. Ekonomista dość aktywnie komentował na Twitterze informacje o zakupie bitcoinów przez Teslę. Elon Musk postanowić wyjaśnić Shiffowi rzeczywistą wartość BTC. Odniósł się także do cen bitcoina i ethereum.

  • Peter Schiff nie przestaje kwestionować bitcoina
  • Ekonomista przekonuje o wyższości złota nad BTC i walutami fiat
  • Elon Musk odpowiedział na Twitterze wyjaśniając czym jest bitcoin 

Bitcoin vs. Złoto i Musk vs. Schiff

W minionym tygodniu Peter Schiff wykazał się ponadprzeciętną aktywnością na swoim Twitterze, publikując serię wpisów dotyczących najnowszego raportu Tesli zdradzającego zakup BTC o wartości 1,5 mld dol., co pchnęło najstarszą kryptowalutę na historyczne maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wygląda na to, że ekonomiście nie podoba zainteresowanie mediów przyciąganie kapitału inwestorów, które uzurpuje sobie bitcoin. Ponadto, coraz częściej BTC przedstawia się jako cyfrową alternatywę dla złota.

Peter Schiff uważa, że bitcoin to jeszcze większa “bzdura” niż waluty fiducjarne. Złoto natomiast to nie jest “bull shit”, a prawdziwie pieniądze, lepsze od BTC i walut fiat, przekonywał Schiff.

– E-mail z informacją, że masz złoto, to nie to samo, co posiadanie złota. Równie dobrze możesz mieć kryptowaluty – odparł. – Pieniądze to tylko dane, które pozwalają nam uniknąć niedogodności związanych z barterm. Te dane, podobnie jak wszystkie inne, podlegają opóźnieniom i błędom. System będzie ewoluował w taki sposób, aby zminimalizować niedogodności – odpowiedział Musk.

Odniesienie do „barteru” miało na celu wyjaśnienie ewolucji pieniądza w ciągu ostatnich tysięcy lat. W tym czasie handel odbywał się przez wymianę zakładanej wartości rzeczy w świecie rzeczywistym (np. rolnik uprawiający ryż, który zamienia swoje plony na mięso od rzeźnika), zanim pojawiły się muszle i metalowe monety – lub zestaw przedmiotów, co do wartości, co do których wymieniający dochodzili do porozumienia. Później miała miejsce ewolucja do pieniądza papierowego, a koncepcyjnie tą powszechnie uzgodnioną wartością może być teraz Bitcoin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mówiąc o błędach i opóźnieniach, Musk zasugerował, że bitcoin wciąż ma przed sobą długą drogę, zanim osiągnie powszechną globalną akceptację.

Ponadto, CEO Tesla w jednym z tweetów zauważa, że zarówno cena bitcoina jak i ethereum zdaje się obecnie być wysoka. Może to nieco przemówić do wyobraźni tych, którzy w pośpiechu nabywają kryptowaluty, nie zważając na ryzyko korekty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here