Naga MarketsCena Allegro nie zdołała urosnąć pomimo dobrych wyników finansowychWczorajsze notowania przyniosły niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Przy czym dla kontraktów terminowych to stało się z pomocą niewielkiego wyciągnięcia bazy, jako że WIG20 stał w miejscu względem kursu odniesienia. Mniej więcej równoważyły się z jednej strony spadki cen akcji KGHM i ALLEGRO oraz z drugiej strony wzrosty spółek paliwowych, energetyki i CDPROJEKT.

Allegro musi przygotować się na konkurencję z Amazonem

W przypadku ALLEGRO na niewiele zdały się dobre wyniki finansowe, a bardziej o sobie dają znać kolejne zapowiedzi głównego konkurenta w postaci Amazon. Na wykresie 60-min FW20 układ, który wcześniej miał szansę stać się podwójnym dnem przeciągnięty dalej jest po prostu trendem boczny, co potwierdza mocny spadem miernika siły trendu ADX. W tej sytuacji sygnały wskaźników podążających za trendem, jak MACD na którym pojawił się sygnał kupna, też mogą być obarczone dużą niepewnością.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym, zgodnie z obserwacjami krótszych interwałów, kurs jest w fazie wąskiej konsolidacji o zewnętrznych granicach 1887-2022 pkt. Presja widocznej wcześniej formacji RGR wydaje się również niższa. Natomiast mniej spokojnie jest na giełdach zagranicznych, wczoraj mocniej zniżkowały akcje amerykańskie, szczególnie spółki technologiczne (S&P500 vs. Nasdaq100).

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Jednocześnie dodatkowy niepokój powodują wzrosty rentowności długoterminowych obligacji skarbowych. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na odczyty z amerykańskiego rynku pracy.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | notowanie funta | cdprojekt red akcje | kurs akcji biomed | forum gielda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here