Naga Markets

Cena Algorand zyskuje dzięki nowej grze FIFAKryptowaluty wciąż są wyciszone przed jutrzejszą decyzją Fedu. Bitcoin konsoliduje w okolicach 19 300 USD, Ethereum utrzymuje się w okolicach 1350 USD za token. W ciągu ostatnich, słabych dla wycen kryptowalut dni wzrosła jednak cena kryptowaluty Algorand, która jest jednym ze sponsorów zbliżającego się mudnialu.

Cena Algorand rośnie ponad 30%

Algorand jest kryptowalutą, która stała się beneficjentem części 600 mln USD finansowania stworzonego przez fundusze Temasek i BlackRock. Jest również partnerem firmy fintech Circle, która tworzy pokrytego dolarem stablecoina USDC. Circle również wielokrotnie wspierane było przez BlackRock. Algorand znalazł sie również w wąskim gronie kryptowalut będących częscią składową funduszu cyfrowych aktywów, którego budowę również zainicjował sam BlackRock. To wszystko tworzy sieć powiązań kryptowalut z największym na świecie funduszem inwestycyjnym, częścią tej sieci jest Algorand.Algorand szczyci się wkładem w dekarbonizację oraz dotacjami wspierającymi sadzenie drzew dzięki czemu może liczyć na pozytywny sentyment instytucji wdrażających ESG;

W ostatnim tygodniu sieć przeszła aktualizację dzięki której jest zdolna przetwarzać 6000 transakcji na sekundę przy opłatach na poziomie 1/100 wartości kryptowaluty (ok 0,033USD).

Kryptowaluta jest jednym z głównych sponsorów piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, w związku z którymi stworzyła unikalną kolekcję NFT. Kolekcja zyskuje popularność wśród najpopularniejszej gry sportowej dla graczy, FIFA 23. Na fali popularności NFT wzrosła również cena samego Algorand.

Algorand jest jedną z niewielu kryptowalut w pełni kompatybilnych z nowym standardem rozliczeń międzybankowych ISO20022. Pozostałymi projektami są m.in. IOTA, Ripple i Stellar. Banki do końca listopada mają obowiązek testowania rozwiązań w związku z nowym ISO co może spowodować rosnąca popularność tych tokenów. ISO20022 ma zostać w pełni wdrożone do 2025 roku, pierwotnie był to rok 2022 natomiast pandemia wydłużyła proces transforamcji.

Podstawowym celem Algorand jest zapewnienie integracji finansowej aktywów z branżą blockchain oraz tokenizacja, która jeśli rzeczywiście zostanie przeprowadzona (migracja tysięcy projektów i firm do branży blockchain) przez analityków Blockworks została określona jako wart 18 bln USD rynek. Obecnie projekt współpracuje z ponad 500 instytucjami z całego świata.

Nowym CEO fundacji Algorand została Staci Warden, która doświadczenie zdobywała m.in. w Departamencie Skarbu USA, oraz NASDAQ. Przez 8 lat była też dyrektorem banku JP Morgan.

XTB

Algorand w przeszłości informował o ‘intelektualnej współpracy’ z Massachusets Instutite of Technology oraz Uniwersytetem Berkeley. Na podstawie powyższych faktów można wysnuć wniosek, że Wall Street może przychylnie patrzeć na projekt.

Wykres Algorand, interwał H4. Źródło: xStation5
Wykres Algorand, interwał H4. Źródło: xStation5

Cena na przestrzeni kilku dni wzrosła o prawie 30% i przebiła 200 sesyjną średnią przebiegającą przy 0,30 USD. Od kilku dni Algorand utrzymuje się powyżej SMA200, która wciąż wyznacza główny trend. RSI wskazuje jednak na poziomy bliskie wykupienia, co w przeszłości zwiastowało zbliżającą się korektę.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here