Naga MarketsCena akcji w ofercie publicznej InPostu ustalona na 16 euro/szt.InPost ustalił cenę akcji oferowanych w ofercie publicznej na 16 euro za akcję, podała spółka. Całkowita wartość oferty wyniesie 2,8 mld euro pod warunkiem niewykonania opcji dodatkowego przydziału.

InPost rozpoczął ofertę publiczną do 175 mln istniejących akcji w ubiegłym tygodniu

“Łączna liczba akcji sprzedawanych w ramach oferty wynosi 175 000 000, co stanowi 35% akcji, przy założeniu niewykonania opcji dodatkowego przydziału; jeżeli opcja dodatkowego przydziału zostanie wykonana w całości, liczba akcji oferowanych wzrośnie do 201 250 000, co stanowi 40,3% akcji” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ofercie odnotowano wielokrotną nadsubskrypcję przy dużym popycie ze strony inwestorów instytucjonalnych z całego świata. Oferta składa się wyłącznie z ofert prywatnych skierowanych do określonych inwestorów instytucjonalnych w różnych państwach, w tym w Holandii, podano także.

Wartość oferty to 2,8 mld euro przy założeniu niewykonania opcji dodatkowego przydziału lub 3,2 mld euro przy założeniu pełnego wykonania opcji dodatkowego przydziału.

W ubiegłym tygodniu InPost rozpoczął ofertę publiczna do 175 mln istniejących akcji (stanowiących 35% kapitału). Przedział cenowy akcji ustalono na 14-16 euro. Oczekiwanym dzień debiutu akcji na Euronext Amsterdam był 29 stycznia, jednak po skróceniu terminów oferty jest to 27 stycznia.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekraczała 10 770 urządzeń na koniec 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here