Naga MarketsCena akcji w IPO Captor Therapeutics ustalona na 172 zł, liczba akcji: 1 069 500Cena akcji w pierwotnej ofercie publicznej Captor Therapeutics została ustalona na 172 zł za akcję, zaś ostateczna liczba akcji oferowanych wyniesie 1 069 500 akcji, w tym: 871 500 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii G (nowe akcje) oraz 198 000 istniejących akcji zwykłych na okaziciela serii B (akcje sprzedawane), podała spółka.

InvestCuffs

Captor Therapeutics pozyska ok. 150 mln zł

Oznacza to, że całkowita wartość oferty przy założeniu nabycia przez inwestorów wszystkich akcji, wyniesie ok. 184 mln zł. Z emisji nowych akcji spółka pozyska ok. 150 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podczas bardzo intensywnego roadshow spotkaliśmy się on-line z prawie wszystkimi krajowymi inwestorami instytucjonalnymi reprezentującymi OFE i TFI. Oferta spotkała się także z zainteresowaniem ze strony inwestorów zagranicznych, co również nas bardzo satysfakcjonuje, szczególnie że zależy nam na budowaniu międzynarodowej rozpoznawalności. W związku z bardzo dużym popytem na nasze akcje, kilkukrotnie przewyższającym liczbę akcji oferowanych, wspólnie z doradcami zdecydowaliśmy o wyznaczeniu ceny emisyjnej na maksymalnym poziomie 172 zł za akcję. Ponadto z uwagi na zgłoszony przez inwestorów w procesie bookbuildingu popyt znacząco przewyższający oferowaną liczbę akcji, dwóch akcjonariuszy sprzedających, po konsultacji z zarządem oraz Doradcami, podjęło decyzję o sprzedaży łącznie 198.000 istniejących akcji zwykłych serii B. Sprzedaż części akcji istniejących pomoże w budowie szerokiego akcjonariatu, zwiększającego płynność akcji spółki po debiucie na GPW, co jest ważne dla polskich inwestorów instytucjonalnych i inwestorów zagranicznych. Ogromny sukces pierwszej oferty publicznej firmy Captor Therapeutics zapewnia nam zarówno środki, jak i motywację, aby przenieść firmę na wyższy poziom” – powiedział prezes Captor Therapeutics Tom Shepherd, cytowany w komunikacie.

Inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje od 31 marca do 6 kwietnia. Przydział akcji oferowanych jest planowany na 8 kwietnia, podano również.

Wcześnie spółka informowała, że Captor zamierza pozyskać z emisji nowych akcji ok. 120,3-149,9 mln zł. Maksymalną cenę akcji, po której przyjmowane będą zapisy od inwestorów indywidualnych ustalono na poziomie 172 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here