Naga MarketspolnordPolnord będąca jedną z najbardziej doświadczonych w Polsce firm na rynku budowlanym i deweloperskim, której początki sięgają roku 1977 odnotowała 51,3 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2019 r. wobec 37,26 mln zł straty rok wcześniej. Strata netto ogółem przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła w tym czasie 71,1 mln zł wobec 38,82 mln zł.


Począwszy od 2007 roku podstawowym przedmiotem działalności Polnord jest realizacja, poprzez spółki celowe zawiązywane przez Polnord samodzielnie lub z partnerami, projektów deweloperskich. Grupa Polnord posiada jeden z największych, wśród polskich deweloperów, banków ziemi o powierzchni przeszło 1,2 mln m2, w skład którego wchodzą atrakcyjne nieruchomości zlokalizowane w największych polskich aglomeracjach (m.in. Warszawa, Trójmiasto, Łódź oraz okolice Poznania).

Mimo to, strata operacyjna (z dział. kont.) wyniosła 56,07 mln zł wobec 16,11 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (z dział. kont.) sięgnęły natomiast 113,39 mln zł w I-III kw. 2019 r. wobec 178,52 mln zł rok wcześniej.

– Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku Polnord, poprzez spółki w 100% zależne oraz współkontrolowane, był w trakcie realizacji 6 projektów mieszkaniowych […] w ramach których zostanie wybudowanych 889 mieszkań, o łącznej powierzchni PUM wynoszącej ponad 50 112 m2 (dane ważone udziałem Polnord).

W okresie od 01.01.2019 r. do 30.09.2019 r. spółki z grupy kapitałowej Polnord sprzedały brutto (na podstawie umów przedwstępnych i rezerwacyjnych):

a) 414 lokali (dane nieważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy),
b) 355 lokali (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy).

W okresie od 01.01.2019 r. do 30.09.2019 r. zostało anulowanych:

a) 203 umów (dane nieważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy),
b) 148,48 umowy (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy).

Liczba lokali, które zostały rozpoznane w wyniku finansowym grupy za okres od 01.01.2019 r. do 30.09.2019 r. wyniosła 490 szt. (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy)” – czytamy w raporcie.

 

Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku grupa kapitałowa Polnord osiągnęła przychody ze sprzedaży (z działalności kontynuowanej i zaniechanej) na poziomie 117,9 mln zł. Przychody z tytułu sprzedaży mieszkań wyniosły 111,8 mln zł. W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy w przychodach ze sprzedaży uwzględniono 400 wyaktowanych mieszkań.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2019 r. wyniosła 48,83 mln zł wobec 0,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Cena akcji Polnord najniżej w historii

Spoglądając na notowania Polnord zauważymy, że wskutek wyniki finansowego, cena akcji spółki osunęła się w poniedziałek o poranku o ponad 4% do najniższego poziomu w historii jej notowań.

Polnord Daily
Polnord Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTarczyński notuje 13,17 mln zł zysku netto w III kwartale wobec 13,83 mln zł zysku przed rokiem
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, USD/CHF, AUD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here