Naga MarketsPremier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś kolejny etap rozmrażania gospodarki. Zgodnie z jego zapowiedziami, od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe oraz galerie handlowe. Dla inwestorów szczególnie istotna była kwestia dot. tych ostatnich.

  • Akcje LPP i CCC wystrzeliły po zapowiedziach premiera

Dwucyfrowe stopy zwrotu na CCC i LPP

Ogłoszenie przez rząd otwarcia galerii handlowych zostało przez inwestorów odebranie niezwykle optymistycznie. Niemal natychmiast dostrzec można było ponadprzeciętne wzrosty na notowaniach spółek, które prowadzą sprzedaż właśnie w tych miejsca. Mowa tu przede wszystkim o CCC i LPP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena akcji CCC zyskiwała w skrajnym momencie ponad 24% a LPP ponad 15%. Fakt ten sprawił, że cena akcji LPP osiągnęła wycenę na poziomie niemal 7 tys. zł. Przypomnijmy, że jeszcze w połowie marca za jeden papier zapłacić trzeba było poniżej 4 tys. zł.

Licząc od dołków z połowy marca br. cena akcji LPP wzrosła więc już o ponad 77% zmniejszając tym samym zasięg trwających od pierwszej połowy stycznia br. spadków do niespełna 23%.

Spoglądając na notowania CCC zauważymy, że mimo, iż od marcowych dołków cena akcji wzrosła o ponad 97%, to jednak licząc od styczniowych szczytów wciąż mamy do czynienia ze spadkiem o niemal 59%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTON OS Telegramu będzie dostępne w Google Play i AppStore
Następny artykułBitcoin rośnie przed halvingiem! Wzrosty na GPW. Gdzie ten kryzys?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Dobra wiadomość, polskie spółki odzieżowe mogą złapać trochę oddechu. A to właśnie w dużej mierze one najmocniej zasilają polski budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here