Naga Marketslogo kghmAkcje KGHM rosną dziś 1 punkt procentowy. Tym samym kurs znalazł się na poziomach maksymalnych z listopada 2018 roku. Wzrosty napawają optymizmem, być może kurs zdoła się wybić górą z konsolidacji, jaką obserwujemy od kwietnia 2018 roku.


22 stycznia został opublikowany raport prezentujący wyniki spółki KGHM. W okresie od stycznia do grudnia 2018 r. produkcja oraz sprzedaż miedzi i srebra Grupy KGH (KGHM) nie odbiega istotnie od wielkości założonej w budżecie. Niższa realizacja planu dotyczyła produkcji i sprzedaży metali szlachetnych oraz produkcji molibdenu, przy wolumenie sprzedaży tego metalu na poziomie przewyższającym wielkość założoną w budżecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sytuacja techniczna na wykresie

Spoglądając na wykres o interwale czasowym – D1, kurs od dłuższego czasu znajduje się w ruchu bocznym. Ostatnie wzrosty mogą napawać optymizmem, co do dalszego kierunku. Sygnał popytowy pojawi się jednak dopiero w momencie pokonania górnego ograniczenia konsolidacji, czyli poziomu 98 zł za akcję. Wtedy też możliwe są wzrosty w kierunku 108 zł, gdzie wypada równość z ruchem wzrostowy, z jakim mieliśmy do czynienia w drugiej połowie 2017 roku. Na chwilę obecną do oporu brakuje jednak jeszcze ponad 4zł, niemniej bardziej prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty.

Wykres KGHM

Dzięki certyfikatom ING Turbo możesz skorzystać z dźwigni finansowej inwestując w akcje KGHM. Sprawdź>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here