Naga MarketsNiemal cała branża gamingowa na świecie z niecierpliwością wyczekuje premiery Cyberpunka 2077. Twórcy ze studia CD Projekt poinformowali jednak niedawno, że gra trafi na sklepowe półki dopiero 19 listopada 2020 r. Amerykański bank inwestycyjny Jefferies szacuje, że do końca 2021 roku spółka może sprzedać nawet 39,5 mln egzemplarzy tego tytułu.

Ken Rumph i Lyra Li, analitycy giełdowi amerykańskiego banku inwestycyjnego Jefferies specjalizujący się w rynku gier, opracowali kilka scenariuszy potencjalnej sprzedaży najnowszej produkcji polskiego studia CD Projekt.

CD Projekt do końca przyszłego roku sprzeda 39,5 mln sztuk Cyberpunk 2077

Bazowy scenariusz – czyli taki, który wg analityków rynku gier z Jefferies ma największe szanse się spełnić – zakłada, że Cyberpunk 2077 sprzeda się ciągu pierwszych 12 miesięcy od premiery w nakładzie 22,6 mln egzemplarzy. Do końca 2021 roku ilość sprzedanych egzemplarzy ma natomiast wzrosnąć do 39,5 mln sztuk.

W scenariuszu optymistycznym zakładają oni jednak, że już w ciągu pierwszych 12 miesięcy od dnia premiery, tj. od 19 listopada 2020 r. Cyberpunk 2077 sprzeda się w nakładzie 30 mln egzemplarzy.

Cena akcji CDR może wzrosnąć do 517 zł

Jeżeli sprzedaż Cyberpunka 2077 osiągnie poziomy zakładane w scenariuszu bazowym, cena akcji CD Projektu miałaby osiągnąć poziom 412 zł. Biorąc więc pod uwagę, że obecnie oscyluje ona powyżej 411 zł, analitycy nie zakładają już zbyt dużej aprecjacji.

Gdyby jednak miał zrealizować się scenariusz optymistyczny, wówczas Ken Rumph i Lyra Li spodziewaliby się wzrostu ceny akcji spółki nawet do 517 zł, tj. o ponad 20 proc. licząc od obecnego kursu

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpółki z NewConnect warte 16 mld zł. To więcej niż Bank Pekao
Następny artykułAż 14 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here