Naga MarketsCena akcji CD Projekt może wzrosnąć nawet do 640 zł!
Adam Kiciński, prezes CD Projekt

Zgodnie z najnowszym raportem, przygotowanym dla klientów jednego z czołowych, amerykańskich banków, cena akcji CD Projekt może wzrosnąć nawet do 640 zł w ciągu najbliższych 12 miesięcy – podał portal 300gospodarka.pl powołując się na rekomendację nienazwanego banku inwestycyjnego z USA. Kurs akcji gamingowego giganta jest uzależniony od mającej nastąpić 17 września, premiery nowej gry Cyberpunk 2077. Spółka stała się rozpoznawalna na całym świecie dzięki serii gier Wiedźmin.

  • Bazowy scenariusz zakłada wzrost ceny akcji CD Projekt do 480 zł w ciągu najbliższego roku. 
  • W przypadku lepszej niż zakładano sprzedaży gdy Cyberpunk 2077, cena może osiągnąć nawet 640 zł, w przypadku gorszej może spaść do 240 zł. 
  • Akcje największej spółki na GPW zyskują w czwartek o 13:30: 3,1%, kurs wynosi 393,4 zł a obroty przekraczają 80 mln zł. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
Walka o 400 zł na walorach CD Projekt

Walory CD Projekt po pokonaniu bariery 400 zł we wtorek, w środę mocno taniały. Kurs na zamknięciu wyniósł 381,5 zł co stanowi blisko 10% spadek w porównaniu z maksimum historycznym na poziomie 417,7 zł odnotowanym 2 dni temu.

Czwartkowa sesja niesie dla Spółki odreagowanie po spadkach i ponad 3-procentowy wzrost. CD Projekt w bieżącym roku stał się największą spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Niedawno informowaliśmy również, że zyskał tytuł największego producenta gier w Europie, wyprzedzając francuski UBISOFT.

Zobacz również: WIG-Games tracił najmocniej od 2 miesięcy. Winne odmrożenie gospodarki?

Notowania CD Projekt z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

9 kwietnia CD Projekt pochwalił się wynikami za 2019 rok r. Jej zysk był rekordowy i wyniósł 175 mln zł, co stanowiło wzrost o 60% w ujęciu rokrocznym. Więcej o raporcie rocznym przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here