Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuFirma farmaceutyczna, prowadząca zaawansowane badania naukowe – spółka Celon Pharma opublikowała dziś wyniki finansowe za I kwartał obecnego roku, w których wskazuje, że zysk netto podmiotu to 6,5 mln zł netto. Jest to wynik słabszy od analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy spółka podawała wyniki na poziomie 7,6 mln zł. Opublikowane wyniki powodują spadek akcji spółki. 


Spółka Celon Pharma, zajmująca się m.in wytwarzaniem leków podając dziś wyniki spowodowała, że kurs akcji spadł z pułapu 38,61 zł a akcję na poziom 37,60 zł za akcje. Powodem są słabsze wyniki niż te, które spółka podała w roku poprzednim za okres I kwartału. W tym roku mowa o zysku netto na poziomie 6,5 mln zł wobec 7,6 mln z ubiegłym roku za ten sam okres.

Grupa farmaceutyczna odnotowała przychody na poziomie 27,1 mln, które okazały się słabsze od wyników poprzedniego roku o blisko 4 procent, natomiast zysk z działalności operacyjnej wyniósł 6,7 mln zł wobec 8,1 mln zł poprzedniego roku.

Jak podaje spółka w raporcie, głównie wpływ na przychody miał brak sprzedaży leku o nazwie Valzek oraz brak przychodów licencyjnych (0,4 mln zł w I kwartale 2018).

Sytuacja na wykresie

Spółka od początku marca rozpoczęła wyprzedaż, gdzie z poziomu nieco ponad 50 zł za akcję pikuje do dziś – kiedy akcje oscylują wokół poziomu 37,5 zł za akcję. W tym momencie zdaje się, że słabsze wyniki niż za poprzedni rok dalej będą pchać wykres na południe z celem osiągnięcia poziomu 33 zł za akcje. Dopiero przedział 33 – 32 zł będzie odpowiedni do kolejnego spoglądania na spółkę przez pryzmat możliwego odbicia – gdzie wówczas celem może okazać się poziom 40 zł.

wykres CLM D1 14.05.2019
CLM D1 14.05.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here