Naga MarketsCelon Pharma z wyceną 59,60 zł. Kurs w dobrym miejscu na odbicie Analitycy Noble Securities, w raporcie z 17 lutego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Celon Pharma od zalecenia “kupuj” z ceną docelową 59,60 zł. Co istotne, w raporcie uwzględniono wpływ planowanej emisji akcji. Dzisiaj kurs spółki rośnie o niemal 3%. Poniżej kluczowe cytaty z najnowszej rekomendacji.

“Celon Pharma oprócz stabilnego portfela leków generycznych, rozwija kandydatów na nowe innowacyjne leki z zakresu ośrodkowego układu nerwowego, onkologii, immunologii i metabolizmu. Spółka posiada bogate portfolio projektów na różnych etapach rozwoju, w tym pięć na etapie badań klinicznych. Kolejne trzy projekty wejdą w fazę kliniczną w 2021 roku” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Dywersyfikacja projektów zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia przez spółkę sukcesu rynkowego poprzez rejestrację innowacyjnego leku. Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla spółki od +kupuj+ z ceną docelową 59,60 zł. Zwracamy uwagę, że zapowiadana emisja akcji może stanowić nawis podażowy, co do czasu jej finalizacji może hamować potencjalne wzrosty kursu” – dodano.

Według prognoz Noble Securities, Celon Pharma odnotuje w 2021 roku 254 mln zł przychodów, a w roku 2022 – 313 mln zł. EBITDA ma wynieść w tych latach odpowiednio 86 mln zł i 48 mln zł, a zysk netto jednostki dominującej 43 mln zł i 13 mln zł.

Dobre miejsce na odbicie

Na wykresie możemy mieć do czynienia z typowym re-testem. Cena po raz drugi reaguje na czytelnym wsparciu jakim stało się górne ograniczenie wcześniejszego trendu bocznego. Wydaje się, że z tego miejsca popyt powinien powalczyć o odbicie.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | dax giełda | prognozy kryptowalut | cena euro | wartość złotówki |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here