Naga MarketsCelon Pharma pozyska 216 mln zł z oferty akcji serii D na rozwój innowacji Celon Pharma zakończył budowanie księgi popytu. Spółka zaoferuje we wtórnej ofercie publicznej (SPO) maksymalną oferowaną liczbę 6 000 000 akcji po cenie ustalonej na 36 zł, co daje 216 mln zł wpływów z emisji, podał Celon.

Liczba akcji oferowanych wstępnie alokowanych inwestorom indywidualnym wynosi 185 678, co stanowi 3,1% wszystkich akcji oferowanych. Liczba akcji oferowanych wstępnie alokowanych inwestorom instytucjonalnym, wynosi 5 814 322, co stanowi 96,9% wszystkich akcji oferowanych, podano.“Przy ustalonej cenie spółka pozyska 216 mln zł (minus koszty oferty), a środki te pozwolą na pokrycie wszystkich celów emisji wskazanych w prospekcie emisyjnym w okresie następnych 2 lat” – czytamy w komunikacie.

Celem emisji akcji serii D było wspófinansowanie innowacyjnej działalności, w szczególności rozwoju oraz komercjalizacji najbardziej zaawansowanych projektów znajdujących się w rozwoju klinicznym, tj.: Falkieri – esketamina w leczeniu dwubiegunowej depresji lekoopornej, CPL’116 – inhibitor JAK/ROCK w chorobach autoimmunologicznych, CPL’36 – inhibitor PDE10a w schizofrenii i dyskinezjach polewodopowych, CPL’110 – inhibitor FGFR w guzach litych, a także CPL’280 – agonista GPR40 w cukrzycy typu 2 i neuropatiach cukrzycowych.

Po zakończeniu emisji zarówno spółka, jak i główny akcjonariusz będą objęci umowami zakazu sprzedaży akcji przez okres co najmniej 1 roku od pierwszego notowania nowych akcji, przypomniano.

“Cieszy nas, że słuszność obranej drogi, w realizacji naszej strategii została potwierdzona m.in. w procesie budowy księgi popytu na akcje spółki. Tym bardziej, że zgodnie ze złożonymi deklaracjami, grono naszych inwestorów powiększy się o nowe podmioty, w tym także zagraniczne. Zdajemy sobie sprawę, że realizacja naszych ambitnych programów badawczo-rozwojowych, na które w zdecydowanej większości przeznaczone zostaną wpływy z emisji będzie wymagała wiele wysiłku. Jesteśmy przygotowani i zdeterminowani do tego, aby konsekwentnie, krok po kroku zwiększać wartość spółki w najlepszym interesie zarówno dotychczasowych, jak i nowych akcjonariuszy”- powiedział prezes dr Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres nasdaq | notowania polenergia | kurs korony islandzkiej | pkn orlen cena akcji | kurs zł | s&p 500 index | cdr notowania |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here