Naga MarketsCelon Pharma - portfolio leków nadal niedoceniane przez rynekAnalitycy Trigon DM w raporcie z 19 maja wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki Celon Pharma od zalecenia “kupuj” i wyznaczenia ceny docelowej na 78,4 zł, co daje potencjał wzrostu o 63%.

W ocenie analityków, portfolio zaawansowanych klinicznie leków innowacyjnych spółki stanowi znaczącą wartość, która w dalszym ciągu pozostaje niedoceniona przez rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
W naszej ocenie, intensywne prace w obszarze projektów nowych leków znacząco przybliżają spółkę do zawarcia umów partneringowych. Od początku 2021 roku, Celon zakończył II fazę badań klinicznych Esketaminy w terapii depresji lekoopornej, zakończona została również I faza badań klinicznych agonisty GPR40. W 2021 roku zakładamy podpisanie transakcji partneringowej w projekcie Falkieri” – napisano w raporcie.

Zdaniem autorów raportu, w drugim półroczu 2021 r. możliwe jest zawarcie dodatkowych umów partneringowych ze względu na znaczący potencjał rynkowy agonisty GPR40, opcję inhibitora JAK/ROCK w terapii w COVID-19, a także najnowsze wiadomości dotyczące leków celowanych w FGFR (J&J, Bridge BioPharma, Incyte i FivePrime Therapeutics).

W kanale wzrostowym

Nowa wycena wydaje się uzasadniona jeżeli chodzi o układ techniczny. Kurs porusza się od dłuższego czasu w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy za sobą sporą korektę, a kurs odbija w ciekawym miejscu. Dołek tworzony jest przy wzroście obrotów, co może zwiększać szansę na kontynuację zainicjowanego właśnie odbicia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | brokerzy forex polska | cena złotego | ropa prognozy | akcje kruk | akcje amrest | merkator akcje |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here