Naga Markets



Celon Pharma liderem wzrostów na mWIG40 w poniedziałekKurs akcji Celon Pharma wystrzelił na otwarciu poniedziałkowej sesji mocno w górę osiągając w pewnym momencie dzienny wzrost o ponad 20% i cenę za akcję na poziomie 57 zł. Powodem tej silnej zwyżki jest opublikowany po piątkowej sesji komunikat dotyczący pozytywnego progresu badań prowadzonych przez spółkę dotyczących leku na depresję dwubiegunową

  • Celon Pharma jest firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, wytwarzaniem oraz dystrybucją produktów farmaceutycznych.
  • Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.
  • Celon Pharma wchodzi w skład mWIG40

Celon Pharma w górę o 15% w poniedziałek

W badaniu II fazy esketaminy w depresji dwubiegunowej osiągnięto zakładany pierwszorzędowy punkt końcowy, definiowany jako znacząca, istotna statystycznie i klinicznie redukcja skali MADRS, w porównaniu z placebo w 2 tygodniu, we wszystkich testowanych dawkach – przeczytać można w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują




Okazało się, że wyniki uzyskane w II fazie testów wskazały na “ekstremalnie pozytywny” przebieg prowadzonych badań. Spółka jest zatem na dobrej drodze do opracowania skutecznego leku, co miało przełożenie na poniedziałkowe notowania. W badaniu udział wzięło 88 pacjentów, a esketamina podana była 2 razy w tygodniu przez 2 tygodnie.

Zobacz również: CD Projekt kontrolowany przez UOKiK w sprawie reklamacji Cyberpunk 2077

– Spółka spodziewa się pełnych danych klinicznych, łącznie z wynikami 6-tygodniowej dodatkowej obserwacji w ciągu najbliższych 8-12 tygodni. W związku z otrzymanymi danymi spółka zamierza kontynuować rozmowy z regulatorami w zakresie prowadzenia badania III fazy, jak również rozmowy partneringowe zgodnie z realizowaną strategią komercjalizacji portfolio leków innowacyjnych. – stwierdzili przedstawiciele Celon Pharma w komunikacie.

Kurs akcji Celon Pharma wystrzelił w rezultacie informacji w górę do nawet 57 zł osiągając w tamtym momencie wzrost o ponad 20% względem piątkowej ceny zamknięcia na 45,70 zł.

Jednak w dalszej części sesji, zapewne wskutek realizacji zysków przez część inwestorów, kurs opadł do 52,50 zł, nadal jednak osiągając dzienny wzrost na imponującym poziomie niemal 15%.https://www.tradingview.com/x/JsJ34kXz/

W wyniku zwyżki notowań, kurs akcji spółki jest w poniedziałek liderem wzrostów pośród komponentów indeksu mWIG40.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here