Naga MarketsCelon Pharma liderem spadków na mWIG40 w piątek. Akcje tanieją o ponad 5%Kurs Celon Pharmy w piątek po południu spada o ponad 5% kontynuując przecenę z czwartku wywołaną informacją o planowanej emisji akcji. Choć wypuszczenie nowych akcji pozwoli spółce na pozyskanie nawet 160 mln euro z emisji 15 mln akcji, to tak duża liczba nowych papierów w stosunku do wyemitowanych wcześniej może jeszcze poważniej wstrząsnąć kursem.

Kurs akcji Celon Pharma mocno w dół w piątek

Akcje Celon Pharmy w piątek po południu tanieją najsilniej spośród walorów zrzeszonych w indeksie mWIG40, bo aż o 5,05% do 47 zł. Jeszcze w poniedziałek sesja otworzyła się na poziomie 54,50 zł, zatem jak do tej pory tydzień ten przynosi przynosi przecenę o około 8%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki notowań waloru wywołała informacja o planowanej emisji 15 mln akcji. Biorąc pod uwagę, że obecnie w obiegu znajduje się 45 mln akcji, oznacza to powiększenie liczby akcji o aż 33%. Taka liczba musi odbić się na notowaniach spółki.Warto także zaznaczyć, że emisja ma odbyć się z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Pierwszeństwo w zakupie akcji mają akcjonariusze, którzy stanowią co najmniej 1 proc. kapitału zakładowego.

Duzi akcjonariusze obecnie kontrolują 76,94% akcji. Spółka tak uzasadnia przeprowadzenie emisji akcji:

– Podjęcie niniejszej uchwały umotywowane jest koniecznością stworzenia warunków dla sprawnego podwyższenia kapitału zakładowego spółki na potrzeby związane z dokapitalizowaniem spółki i pozyskaniem kapitału w dogodnym momencie. – przeczytać można w komunikacie ze strony spółki. – Pozyskane finansowanie pozwoli w szczególności na kontynuację rozwoju leków z innowacyjnego portfela spółki, w tym na osiągnięcie zamierzonych kamieni milowych w prowadzonych programach badawczych

– Zarząd uważa, że potrzeby kapitałowe spółki związane z planami inwestycyjnymi w latach 2021-2025, które dotyczą w znacznej większości intensywnego rozwoju projektów leków innowacyjnych (ok. 75-85 proc.), lecz także w mniejszej części rozbudowy mocy produkcyjnych, zakupu kluczowych licencji technologicznych oraz rozbudowy sieci sprzedażowej, mogą wynieść łącznie około 360-480 mln euro – uzasadnili emisję przedstawiciele spółki.

Zobacz również: Biomed Lublin liderem wzrostów na mWIG40 w piątek

Spoglądając na sytuację techniczną, spółka wyemituje 15 mln akcji wobec 45 mln już notowanych, zatem rozwodni je w 25%. Zakładać zatem można, że notowania waloru mogą opaść w takim stopniu względem ceny ogłoszenia komunikatu.

Celon Pharma liderem spadków na mWIG40 w piątek. Akcje tanieją o ponad 5%
Notowania Celon Pharma. Źródło: tradingview.com

Zatem, spadek z 52 zł sugeruje zniżkę do okolic 40 zł. Jednak opór może pojawić się już na poziomie 42,90 zł. Jego ewentualne przekroczenia może oznaczać kontynuację zniżki do zakresu 39-40 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here