Naga MarketsCelon Pharma jest spółką biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych.

celon pharma
źródło xStation 5

Spółka bardzo mocno rozpoczęła bieżący rok i od stycznia w ciągu kilku miesięcy jej akcje podrożały o dobre 70%. Późniejsza korekta cofnęła kurs na wcześniejsze maksima. Od kwietnia kurs znowu zaczyna rosnąć, tworząc pozytywny układ ekstremów. Wydaje się, że po niewielkiej korekcie, spółka ma szanse na dalsze wzrosty, tym bardziej, że wczoraj doszło do mocniejszego odbicia w górę. Wydana w marcu rekomendacja wycenia spółkę na 56,10 zł czyli sporo powyżej ceny rynkowej. Spółka pozytywnie zaskoczyła wynikami w pierwszym kwartale.

Orbex

Zysk netto sięgnął niemal 6,5 mln zł, a zysk operacyjny wyniósł 6,68 mln zł. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 27,09 mln zł. Wieści płynące z firmy, generalnie także są dobre. Warto tu wspomnieć choćby o decyzji o przywróceniu do obrotu leku Valzek czy też uzyskanie patentów na inhibitory fosfodiesterazy na teranie USA i w Chinach, a także pozytywnie zakończoną rejestrację leku Salmex we Francji. Sytuacja spółki jest na tyle dobra, że pozwoliła nawet na wypłatę niewielkiej dywidendy.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here