Naga MarketsCelon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych.

celon
źródło xStation 5

Akcje spółki rosły podczas piątkowej sesji o około 2,5% przy standardowej wielkości obrotach. Spoglądając na wykres dzienny widać, że po spadkach z kwietnia oraz maja, które doprowadziły do około 30% zniżki, trend ten wyhamował przy istotnym poziomie wsparcia opartym o wcześniejsze szczyty. Obecnie trwa próba powrotu do szerszej tendencji wzrostowej. Wydaje się, że wybicie okolic 42,80 zł powinno doprowadzić do trwałego powrotu do trendu wzrostowego. Wczoraj spółka przekazała informację, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzje o przywróceniu do obrotu na terenie Polski leku Valzek. Obrót lekiem wstrzymany został w sierpniu 2018 roku. Przeprowadzone dodatkowe badania potwierdziły, że lek spełniania odpowiednich wymogów jakościowe. Koszty poniesione przez firmę nie przekroczą założonej na te cel rezerwy finansowej w wysokości 650 tys. zł.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych.

pbkm
źródło xStation 5

Akcje spółki nieznacznie taniały podczas sesji z ubiegłego piątku. Od połowy maja na akcjach spółki trwa bardzo ciasna konsolidacja przy malejących obrotach. Spoglądając na szerszy układ techniczny, w którym mamy do czynienia z kanałem wzrostowym, wydaje się że wybicie z konsolidacji powinno wskazać dalszy kierunek. Na razie bliżej jest do wybicia oporu, którego sforsowanie mogłoby skutkować ruchem w kierunku górnej krawędzi kanału wzrostowego. W ostatnich dniach spółka informowała o dokonaniu przejęć na rynku portugalskim. Spółka zależna Stemlab podpisała umowy kupna 65% kapitału Bebecord oraz 100% akcji Bebe4D. Łączna wartość transakcji wyniesie około 7-7,5 mln euro, czyli 30-32 mln zł. Aby dokonać transakcji musi jeszcze zostać wydana zgoda od portugalskiego urzędu antymonopolowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here