Naga MarketsCelon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych.

celon
źródło xStation 5

Poniedziałkowa sesja otworzyła się spora luka wzrostową i bardzo szybko zwyżka osiągnęła poziom 5% przy podwyższonych obrotach. Powodem wzrostów była informacja o tym, że spółka uzyskała patent obejmujący inhibitory fosfodiesterazy 10A oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób i zaburzeń neurologicznych oraz psychotycznych na terenie USA. W komentarzu spółka podkreśliła, że uzyskanie patentu zmniejsza ryzyko projektu, a także podnosi wartość potencjalnej komercjalizacji produktów. Pozytywnie o spółce wypowiadali się także analitycy DM Vestor, wskazując w swoim raporcie, że spodziewają się, iż spółka osiągnie w tym roku bardzo dobrą dynamikę wyników. Na wykresie w dalszym ciągu trwa konsolidacja. Wybicie poprzedniego wierzchołka sugeruje jednak, że cena może rosnąć w stronę górnej krawędzi klina czyli okoli 35 zł.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Celon Pharma, PlayWay, Polski Holding Nieruchomości

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium.

libet

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o około 3% jednak przy dość słabych obrotach. Powodem zwyżki była informacja o tym, że firma zawarła umowę sprzedaży aktywów za 20,25 mln zł i w związku z czym, spłacił zadłużenie bankowe na kwotę 11,88 mln zł. Umowa sprzedaży wpisuje się w działania podjęte w ramach przeglądu opcji strategicznych, który nadal trwa. O tym, że spółka może zbyć aktywa w postaci np. praw użytkowania wieczystego czy praw własności nieruchomości, na których zlokalizowane są niektóre zakłady produkcyjne, spółka informowała pod koniec listopada. Reakcja rynku jest umiarkowanie pozytywna, patrząc szerzej, po masowej wyprzedaży, cena zatrzymała się na poziomie ważnego wsparcia okolic 1 zł, skąd możliwe będzie choćby krótkotrwałe odbicie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here