Naga MarketsCelon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych.

celon pharma

Spółka zyskuje na wartości od połowy lutego, jednak jak widać na wykresie, szerszy trend pozostaje boczny, po tym jak cena mocno wzrosła na początku ubiegłego roku. Po zamknięciu wtorkowej sesji, spółka poinformowała o uzyskaniu patentu na terenie Japonii. Patent obejmuje inhibitory kinazy PI3K oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób o podłożu immunologicznym, chorób zapalnych oraz w terapiach onkologicznych. Uzyskana ochrona patentowa zmniejsza ryzyko projektu oraz podnosi wartość potencjalnej komercjalizacji produktów spółki w obszarach terapeutycznych objętych ochroną patentową – dodano w komunikacie. Reakcja rynku nie była duża, gdyż spółka już posiada podobne patenty w USA i Europie.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester.

braster

Po przeciwnej stronie znalazła się inna spółka biotechnologiczna czyli Braster. W tym tygodniu kurs spadła na nowe historyczne minima, a przyczyną do tego była informacja o tym, że spółka ma problemy finansowe. W komunikacie podano, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo braku terminowej spłaty przez spółkę całości lub części zobowiązań przypadających na 1 marca 2020 roku. Chodzi oczywiście o obligacje, których wartość przekracza 1 mln zł. Środki, którym spółka dysponuje mają zostać przeznaczone na program telemedyczny Braster Care oraz wydanie systemu Deep Braster na początku kwietnia. Wydaje się, że przetrwanie spółki może zależeć od powodzenia tych inwestycji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here