Naga MarketsCelon Pharma blisko przełomowego leku? - zapiski giełdowego spekulantaPodczas pierwszej sesji tygodnia wyniki za półrocze pokazała biotechnologiczna spółka Celon Pharma. Spółka odnotowała 20,76 mln zł zysku netto wobec 8,16 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 21,82 mln zł wobec 6,43 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 69,94 mln zł wobec 51,26 mln zł rok wcześniej. Wzrost sprzedaży o 36% wynikał przede wszystkim ze sprzedaży licencji za ponad 6,4 mln zł oraz z eksportu, który wzrósł o 174%.

„Bardzo wysoka dynamika wzrostu sprzedaży eksportowej jest efektem odblokowania sprzedaży w wyniku umowy z GSK na rynkach europejskich oraz wejściem na rynek francuski w maju br.” – podano w raporcie. Sprzedaż w Polsce spadła w drugim kwartale o 15%, aczkolwiek ma to związek z kupowaniem leków na zapas w obliczu wybuchu pandemii.

  • Celon Pharma z wyraźną poprawą wyników
  • Na wykresie konsolidacja
  • Czekamy na sprzedaż licencji kluczowego leku

Sumując całe półrocze, wzrost sprzedaży sięga 11%. Spółka poinformowała także, że już siedem firm jest zainteresowanych projektem leku na depresję, nad którym trwają zaawansowane prace. Spółka spodziewa się transakcji w najbliższych kilku miesiącach. Lek oparty o esketaminę, który ma być stosowany w depresji lekoopornej, jest najbardziej zaawansowanym projektem Celonu Pharma. W kwietniu spółka zakończyła analizę wstępnych wyników II fazy badania klinicznego leku u pacjentów z depresją jednobiegunową.

Czas na wybicie z konsolidacji

Zakończenie badania w depresji dwubiegunowej planowane jest na jesień. Spółka planuje sprzedać licencję na ten lek firmie wyspecjalizowanej w psychiatrii. Akcjonariusze mają więc na co czekać, gdyż zapewne będzie to sporej wielkości transakcja. Na wykresie widać, że okres przeceny, spółka przechodzi względnie łagodnie. Wydaje się więc, że można oczekiwać na wybicie góra z konsolidacji powrotu na maksima z początku roku przy 50 zł.

celon pharma

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here