Naga Markets

Celem Marvipol Development są marże na poziomie ok. 20%Warszawa, 30.08.2022 (ISBnews) – Marvipol Development celuje w marżę wynoszącą ok. 20% w perspektywie 2023 r., poinformował dyrektor finansowy Maciej Kiełkowski.

Przygotowując projekt do wprowadzenia, oczywiście, bazujemy na realnych założeniach, czyli zdecydowanie wyższych kosztach generalnego wykonawcy, zdecydowanie wyższych kosztach finansowych. Jednocześnie […] sprzedaż mieszkań bardzo spowolniła i nie ma pola do podnoszenia cen, w związku z tym oczywiście marże będą spadały” – powiedział Kiełkowski podczas konferencji prasowej, pytany o nowe projekty deweloperskie.Naszym celem jest uzyskiwanie marż w okolicach 20%. Bardzo liczymy na to, biorąc pod uwagę czas realizacji projektu, że oddalenie w czasie będzie pozwalało na zwiększanie tej marży. Na na ten moment celem jest jak najbliżej 20%” – dodał, pytany o to, jakie marże spodziewane są w 2023 r.

Spółka ocenia, że jest w stanie zapewnić podaż mieszkań na rynek, jednak warunki nie pozwalają na dobre wyniki sprzedażowe.

Sprzedaż na całym rynku deweloperskim w Warszawie to spadek o 40-50%. Niestety, my nie odstajemy od tego trendu, sprzedaż jest niezadowalająca. Ale jest trochę lepsza, jeśli chodzi o liczbę jednostek, niż w miesiącach poprzednich” – powiedział wiceprezes Grzegorz Kawecki, pytany o sprzedaż mieszkań w lipcu i sierpniu.

W I półroczu 2022 r. Grupa Marvipol Development zawarła 108 umów sprzedaży mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych, wobec 156 umów w I półroczu 2021 r. Kluczowy wpływ na wyniki sprzedaży grupy miała ograniczona oferta sprzedażowa, jak również sytuacja rynkowa, ze wzrostem kosztów finansowania hipotecznego oraz ograniczeniem jego dostępności na czele, podała spółka w raporcie.

Jesteśmy w stanie wprowadzić kolejne etapy inwestycji i jeśli sprzedaż [na rynku w ogóle] miałaby ruszyć szybciej, mogłaby być zdecydowanie większa [w spółce]. Natomiast patrząc na bieżącą sytuację, to będą to wyniki istotnie niższe niż w ub.r., podchodząc realnie” – powiedział Kiełkowski w odpowiedzi na pytanie o oczekiwaną liczbę sprzedanych mieszkań w całym roku.

W 2021 r. Marvipol sprzedał 376 lokali mieszkalnych, użytkowych i inwestycyjnych.

XTB

Przedstawiciele spółki poinformowali też, że w III kwartale rozpocznie ona budowę inwestycji z łącznie 366 lokalami. Plan na cały 2022 r. zakłada rozpoczęcie pięciu inwestycji z 52 tys. m2 powierzchni użytkowej. “Na to wpływ będą miały oczywiście m.in. warunki rynkowe, w tym sytuacja na rynku wykonawstwa” – zastrzegł Kawecki.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm kurs akcji | giełda pkp cargo | eur/usd | średni kurs korony czeskiej nbp | notowania famur | eurocash akcje opinie | pge akcje prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFamur szuka akwizycji w fotowoltaice, planuje wejście w energetykę wiatrową
Następny artykułWig20 traci 1% po 6 godzinach wtorkowej sesji! Analiza: Polimex, Eurocash, ZE PAK, Famur
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here