Naga MarketsbitcoinAmerykański aktor telewizyjny i filmowy Benjamin McKenzie skrytykował zachowanie swoich kolegów i koleżanek z branży show-biznesu. Pod ostrzał trafiła w szczególności Kim Kardashian za promowanie w mediach społecznościowych nowo powstałego projektu kryptowalutowego żerującego na rozpoznawalności Ethereum. Gwiazda poleciła milionom swoich obserwatorów token o wysoce spekulacyjnym charakterze. W rezultacie naraziła ona fanów na ogromne straty finansowe, ponieważ za sprawą wydanej przez nią rekomendacji szybko doszło do pompy i zrzutu. 

Krypto SCAM-y reklamowane przez celebrytów

Wraz ze wzrostem cen głównych kryptowalut na rynku wirtualnych aktywów wzrosła także liczba projektów zorientowanych na wyłudzanie pieniędzy od nieświadomych inwestorów. Część z nich zaczęła kłaść duży nacisk na marketing, zwracając się do światowej sławy gwiazd o promocję. Zdaniem Benjamina McKenziego celebryci nie mają kręgosłupa moralnego, reklamując wątpliwe projekty kryptowalutowe. Często publikują oni posty sponsorowane w swoich mediach społecznościowych, nie zwracając uwagi na to, co faktycznie polecają.

Wyżej opisane działania niosą ze sobą przykre konsekwencje. Fani ze względu na zaufanie, jakim darzą swoich idoli, są w stanie pójść za ich radą, inwestując środki w podejrzane projekty. W konsekwencji na rynku coina wypromowanego przez znane osobowości medialne może dojść do chwilowych wzrostów, kończących się dużymi spadkami.

Gwiazdy narażające swoich obserwatorów na straty

Pod ostrzałem Benjamina McKenziego znalazła się m.in. Kim Kardashian. W połowie br. amerykańska modelka, aktorka oraz bizneswoman zamieściła na Instagramie relację, w której postanowiła przedstawić swoim obserwatorom stosunkowo nowy projekt pod nazwą Ethereum Max (EMAX). 

Token zareklamowany przez wpływową celebrytkę został wyemitowany w standardzie ERC-20. Na kilka tygodni przed umieszczeniem informacji o nim na instastory gwiazdy, jego cena została sztucznie podwyższona, by przyciągnąć jeszcze większą uwagę nowicjuszy.  

Niedługo po tym, gdy Kim Kardashian poleciła EMAX ponad 200 milionom swoich obserwatorów, jego kurs doznał mocnego spadku. Obecna cena znajduje się na ponad 97% minusie od ATH, a inwestorzy, którzy idąc za radą swojej idolki, kupili go na górce, stracili na nim znaczną część środków. 

Benjamin McKenzie zaapelował do wszystkich osób z branży show-biznesu, aby te zastanowiły się dwa razy, zanim zareklamują coś, co zaszkodzi ich odbiorcom. Choć nie wyklucza on, że branża blockchain oraz kryptowalut ma w sobie dużo potencjału, obok zaznacza, iż polecanie fanom niesprawdzonych inwestycji na nieuregulowanym rynku z pewnością nie przyniesie nic dobrego.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here