Naga MarketsBrytyjski urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA) podjął działania, aby powstrzymać cztery cypryjskie firmy inwestycyjne przed dalszym oferowaniem kontraktów wysokiego ryzyka na różnice kursowe (CFD) inwestorom z Wielkiej Brytanii. Firmy te miały wykorzystywać nieautoryzowane rekomendacje gwiazd w mediach społecznościowych w ramach swojego marketingu. Nowe prawo wymaga od cypryjskich firm zaprzestania sprzedaży kontraktów CFD klientom brytyjskim, zamknięcia istniejących pozycji u klientów brytyjskich, zwrotu pieniędzy i powiadomienia ich o działaniach FCA.

FCA banuje 4 cypryjskich brokerów chcąc chronić interesu brytyjskich inwestorów

Firmy Hoch Capital Ltd (działająca jako iTrader i tradeATF), Magnum FX Ltd (działająca jako ET Finance), Rodeler Ltd (działająca jako 24option) oraz F1Markets Ltd (działająca jako Investous, StrattonMarkets i Europrime) korzystały z mediów społecznościowych i stron internetowych używając fałszywych rekomendacji celebrytów, aby zachęcić konsumentów do korzystania z produktów związanych z kontraktami CFD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Logo FCAFCA szacuje, że brytyjscy inwestorzy stracili setki tysięcy funtów w tego typu inwestycjach. Żadna z firm i ich operatorzy nie są obecni w Wielkiej Brytanii, a firmy mają adresy zarejestrowane na Cyprze.

FCA podjęło zdecydowane działania, ponieważ konsumenci nie otrzymali wystarczających informacji na temat charakteru inwestycji, niektórzy byli zmuszani do dokonywania coraz większych inwestycji w kontrakty CFD, które odnosiły się do Bitcoinów, walut obcych, akcji i indeksów, a niektórzy byli nawet zachęcani do zaciągnięcia kredytu by dokonać inwestycji.

Wydaje się również, że firmy nie wypłaciły należnych pieniędzy inwestorom, obciążyły klientów nieujawnionymi opłatami i nie poinformowały ich o ryzyku handlowania kontraktami CFD – napisano w oświadczeniu FCA.

Czy wiesz, że…?

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi, które pozwalają spekulować na temat zmian cen aktywów bazowych i mogą powodować duże straty dla nieostrożnych lub niedoświadczonych inwestorów.

Firmy podlegające regulacji cypryjskiej – którym zezwolono na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii metodą znaną jako paszport – muszą teraz zaprzestać wszelkiej działalności regulowanej wobec konsumentów w Wielkiej Brytanii.

FCA usunęło prawa paszportowe dla tych firm, co skutecznie uniemożliwia im dalsze dostarczanie tego rodzaju produktów w Wielkiej Brytanii. Z zadowoleniem przyjmujemy dalsze działania podjęte przez CySEC. Dochodzenia FCA w tym sektorze będą kontynuowane – powiedział Mark Steward, dyrektor wykonawczy FCA ds. egzekwowania prawa i nadzoru rynku.

W następstwie działań i na podstawie informacji dostarczonych przez FCA, Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) całkowicie zawiesiła zezwolenia regulacyjne Rodeler Ltd i Hoch Capital Ltd i częściowo zawiesiła zezwolenia regulacyjne Magnum FX (Cypr) Ltd i F1 Markets Ltd.

Działanie CySEC oznacza, że ​​Rodeler Ltd i Hoch Capital Ltd muszą całkowicie zaprzestać wszelkich działań regulowanych. Magnum FX (Cyprus) Ltd i F1 Markets Ltd mogą świadczyć usługi inwestycyjne wyłącznie na rzecz swoich obecnych klientów niebędących rezydentami Wielkiej Brytanii i nie mogą promować świadczenia swoich usług inwestycyjnych ani przyjmować nowych klientów. Zabrania się im także świadczenia usług inwestycyjnych na rzecz obecnych lub nowych klientów będących rezydentami Wielkiej Brytanii.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here