Naga Markets

Cel na EUR/CHF: 1,0250. Credit Suisse nie spodziewa się zmiany polityki SNBSzwajcarski Bank Narodowy (SNB) ogłosi swoją decyzję dotyczącą stóp procentowych w czwartek, 16 grudnia o 9:30 czasu polskiego. Ekonomiści z Credit Suisse prognozują wprowadzenia jakichkolwiek znaczących zmian w polityce monetarnej. W połączeniu z wciąż gołębimi perspektywami Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Credit Suisse celuje w poziom 1,0250 na parze walutowej EUR/CHF.

Luźna polityka EBC napędza spadek notowań EUR/CHF

— W naszym bazowym scenariuszu, w którym SNB pozostawia swoje stopy procentowe i narrację walutową bez zmian. Nie sądzimy, aby taki wynik miał znaczący wpływ na trend spadkowy EUR/CHF – sugeruje Credit Suisse.Według ekonomistów, głównym motorem trendu spadkowego kursu euro do franka nadal pozostaje luźna polityka monetarna EBC. Co więcej, nie zapowiada się, by w najbliższym czasie to stanowisko miało ulec zmianie.

Chociaż frank znacząco umocnił się w stosunku do euro, SNB nie dokonywał znaczących interwencji. Adriel Jost, partner i dyrektor zarządzający w firmie konsultingowej WPuls, a także były pracownik SNB uważa, że frank szwajcarski nie jest już wysoko ceniony. W rzeczywistości może być nawet nieco niedowartościowany, wskazuje Jost.

Ponadto, niska stopa inflacji w Szwajcarii, w porównaniu do strefy euro czy USA napawa optymizmem.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Cel na EUR/CHF: 1,0250. Credit Suisse nie spodziewa się zmiany polityki SNB

Kurs euro do franka pozostaje w dynamicznym trendzie spadkowym od września br. Notowania EUR/CHF utrzymują się w tym czasie pod 20-dniową średnią. Najbliższe wsparcie zapewnia ostatni dołek przy 1,0367.

Credit Suisse celuje natomiast w spadek do poziomu 1,0250. Jeśli jednak kurs wzrośnie powyżej 1,0720, ekonomiści uznają swój pogląd za błędny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | akcje tauron | kurs franka prognozy | ccc akcje wykres | pko akcje notowania | notowania budimex | kryptowaluty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here