Naga MarketsCDRL udzieli wsparcia finansowego spółkom zależnym do łącznej kwoty 10 mln złWarszawa, 29.09.2021 (ISBnews) – Zarząd CDRL podjął uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego spółkom zależnym w postaci limitów pożyczkowych do łącznej kwoty 10 mln zł, podała spółka.

„Udzielone wsparcie jest związane z aktualną sytuacją finansową spółek zależnych emitenta oraz trwającymi negocjacjami z wierzycielami, prowadzonymi przez zarządy tych spółek” – czytamy w komunikacie.CDRL zamierza także bezpośrednio zaangażować się w proces restrukturyzacji zobowiązań spółek zależnych, nie wykluczając osobistego udziału w procesie negocjacji z wierzycielami, dodano.

„Podstawowym warunkiem udzielenia finansowania spółkom zależnym będzie obniżenie całościowego kosztu najmu obciążającego spółki średnio o 40%. Udzielenie limitów pożyczkowych nastąpi na podstawie umów zawartych z każdą ze spółek zależnych, które będą ubiegać się o takie wsparcie i będzie uzależnione od indywidualnych warunków każdego z tych podmiotów, w szczególności w zakresie rentowności sprzedaży, a także obowiązujących dla tych podmiotów warunków umów stanowiących główne źródła ich kosztów” – czytamy także.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r. Grupa CDRL jest właścicielem marek własnych Coccodrillo, Lemon Explore, Petit Bijou, Broel oraz największej sieci supermarketów dla dzieci na Białorusi – Buslik.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ccc | xtb kurs akcji | jak działa wskaźnik rsi | lira turecka | pko gpw | giełda kęty | kurs euro online |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here