Naga MarketsCDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r. Dzisiaj spółka opublikowała wyniki sprzedaży we wrześniu. Poniżej najważniejsze informacje z raportu. 

Spółka odnotowała we wrześniu 12,6 mln zł przychodów ze sprzedaży w polskich sklepach wobec 12,4 mln w roku ubiegłym i 2,3 mln zł przychodów w polskim kanale e-commerce, co oznacza wzrost o 4% w porównaniu do września ubiegłego roku.

“Pomimo bardzo ładnej pogody we wrześniu, która nie sprzyjała zakupom na kolejny sezon, udało nam się utrzymać bardzo dobry poziom sprzedaży, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i kanale internetowym” – powiedział prezes spółki.

W sumie od początku roku przychody w polskim sklepie internetowym wyniosły 15,3 mln zł i wzrosły o 33% r/r. Przychody z polskich sklepów stacjonarnych ukształtowały się na poziomie 107,8 mln zł i były wyższe o 1% r/r.

“Przy obecnym poziomie rozwoju naszej firmy skupiamy się na optymalizacji krajowej sieci sprzedaży. Nie planujemy znacząco zwiększać lokalizacji w Polsce. Stawiamy na rozwój zagraniczny i wzrost sprzedaży w kanale internetowym poprzez ulepszenie platformy oraz dodanie kolejnych wersji językowych” – dodał prezes spółki.

Sytuacja na wykresie

Akcje spółki rosną o niespełna 2% po publikacji raportu. Niewiele brakuje aby cena opuściła małą konsolidację górą. W szerszym kontekście, trwa obrona poziomu poprzedniego dołka. Technika wskazuje na szansę zainicjowania choćby korekcyjnego odbicia. Jeżeli tak się stanie, pierwszym celem strony popytowej powinny być okolice 25-26 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here