Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa jest dystrybutorem odzieży dziecięcej, którą sprzedaje pod marką własną Coccodrillo.

Spółka zyskała podczas wtorkowej sesji 4% przy wysokich obrotach, choć wynik w trakcie sesji był sporo wyższy. Był to efekt wyników opublikowanych po zamknięciu sesji z poniedziałku. Wynik za cały 2016 rok okazały się pozytywne. Możliwe, że trudność z utrzymaniem ceny na wyższym poziomie do zamknięcia wynikała z ogólnej słabości rynku. Wykres wygląda nieźle tzn. notujemy obecnie największe wzrosty od sierpnia ubiegłego roku, kiedy trend wzrostowy załamał się. W szerszym kontekście spadki mogą jednak okazać się tylko korektę. Niewiele brakuje do wybicia linii bessy oraz oporu w postaci poprzedniego wierzchołka. Całe odbicie powstaje przy nieco podwyższonych obrotach co także daje szanse na kontynuację zwyżki. Ostatnio o spółce pisałem 6 lutego.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Spółka jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych. Firma brała udział w budowie niemal wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni oraz wielu na świecie.

Także po zamknięciu poniedziałkowej sesji, wynikami pochwaliła się Elbudowa. W ujęciu rocznym, okazały się całkiem niezłe, dodatkowo zasugerowano wypłatę 6 zł dywidendy na akcję czyli niespełna 5%. Reakcja rynku była pozytywna – 4% wzrostu przy lekko podwyższonych obrotach. To wystarczyło do wybicia góra z dość ciasnej konsolidacji w jakiej cena tkwiła od końca stycznia. Poprzedzały ją silne wzrosty, więc wybicie może oznaczać ich kontynuację, w dłuższym terminie nawet do okolic 150 zł czyli poprzedniego szczytu. Ostatnio o spółce pisałem 23 grudnia.

 

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto – dynamiczny trend wzrostowy, opcja CALL
Następny artykułSystem tabelkowy GPW: KSG Agro, GPW S.A.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here