Naga MarketsGrupa CDRL S.A. jest wiodącym na rynku polskim i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dystrybutorem odzieży dziecięcej, którą sprzedaje pod marką własną Coccodrillo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania pokazują, że cena spółki od 2 lat porusza się w szerokim trendzie bocznym, mniej więcej pomiędzy 23 a 34 zł. Od początku bieżącego roku spółka zachowuje się relatywnie silnie na tle rynku, co stwarza szansę na ewentualne wybicie z bocznego zakresu. Szanse takie potwierdzają także fundamenty. Spółka od lat notuje stabilne wyniki finansowe, rozwija sieć sprzedaży, rosną także marże. Opublikowane niedawno wyniki roczne także powinny zadowalać, gdyż spółka utrzymała wynik netto na wysokim poziomie. Gdyby nie rosnące koszty, wynik byłby sporo wyższy. Na poziomie EBITDA zanotowano prawie 34% poprawę względem roku poprzedniego. W marcu przychody wzrosły o 8%, a w kanale internetowym o 14%. W tym roku spółka planuje otworzyć 30-40 nowych sklepów, co nadal powinno pozytywnie wpływać na wyniki sprzedaży. Spółka wypłaci także 1 zł dywidendy za zysk z ubiegłego roku. Wydaje się więc, że wraz z rosnącą liczbą urodzeń oraz utrzymaniem pozytywnej sytuacji na rynku pracy, a także podtrzymania wsparcia dla rodzin, choćby w postaci programu 500 plus, spółka zdaje się być dość perspektywiczna w dłuższym okresie czasu.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here