Naga MarketsCDA logoAkcje CDA rosną na debiucie na NewConnect o 54,55%, kurs wynosi 8,5 zł. CDA jest niezależnym operatorem VOD w Polsce. Portal CDA oferuje dostęp do pełnometrażowych filmów oraz seriali w modelu bezpłatnym oraz płatnym (CDA Premium).


Wyczekiwany debiut na GPW

Inwestorzy musieli uzbroić się w cierpliwość, giełdowy debiut CDA nieco się opóźnił. Akcjonariusze kupowali akcje w ofercie publiczne, która została przeprowadzona w grudniu 2017 roku! Wtedy też została zakończona oferta publiczna i inwestorzy otrzymali swoje akcje. Udało się wtedy zebrać zaledwie 0,85 mln zł, a spółka oczekiwała wyniku na poziomie 5,5 miliona złotych. Opóźnienie było spowodowane przez kilka czynników, sąd zwlekał z rejestracją akcji, następnie czekano na giełdę. Pojawił się też problem z treściami jakie udostępnia CDA, według Motion Picture Association of America (MPAA) czyli stowarzyszenia amerykańskich studiów filmowych, treści znajdujące się w serwisie naruszają prawa autorskie.

Zobacz także: Tauron i PGE najniżej od początku roku. Spadki na GPW rozkręcają się

Do obrotu trafiło 876.255 akcji serii B oraz 154.645 akcji serii C. W ramach oferty publicznej, realizowanej w 2017 roku, CwMedia – właściciel serwisu CDA – oferował inwestorom 1 mln akcji nowej emisji z ceną maksymalną na poziomie 5,5 zł. Ostatecznie spółka przydzieliła 154.645 akcji i pozyskała 850,5 tys. zł.

W 2018 r. spólka CDA zanotowała 28 mln zł przychodów ze sprzedaży, 6,8 mln zł zysku z działalności operacyjnej i 5,4 mln zł zysku netto. ROk wcześniej wyniki kształtowały się na poziomie 17,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 3,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej i 2,9 mln zł zysku netto.

W swojej dalszej działalności CDA ma zamiar w ramach VOD pozyskiwać licencje od dystrybutorów filmowych oraz intensyfikować rozwój w segmencie CDA Premium. Spókka zamierza też opracować aplikację na telewizory z segmentu smartTV oraz rozwijać aplikacje mobilną, atakże wprowadzić funkcję parametryzowania kont użytkowników, co umożliwi profilowanie treści na portalu.

źródło: PAP Biznestokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here