Naga MarketsCD Projekt zyskuje 4,7 proc. Spółka wyemituje warranty i akcje, by zmotywować pracownikówWrzesień nie jest zbyt łaskawym miesiącem dla inwestorów spółki CD Projekt, której notowania wyznaczyły w sierpniu szczyt na poziomie 462 zł, a obecnie oscylują w okolicach 400 zł za akcję. Dziś obserwujemy umocnienie po tym, jak na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy udało się przegłosować uchwałę dotyczącą emisji warrantów subskrypcyjnych  i akcji.

  • Zgromadzenie akcjonariuszy uchwaliło program motywacyjny na lata 2020-2025
  • Notowania CD Projekt odrabiają poniedziałkowe straty

Uchwała przegłosowana

Spółka CD Projekt wyemituje do 4 mln warrantów subskrypcyjnych i akcji, by realizować program motywacyjny dla pracowników na lata 2020-2025. Do przegłosowania uchwały potrzebne było 4/5 głosów.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Realizacja uprawnień będzie możliwa po osiągnięciu zysków netto w jednym z dwóch wariantów. Ponadto, cel rynkowy zakłada, że począwszy od dziś do dnia weryfikacji programu wycena akcji CD Projekt ma być wyższa od zmiany WIG w tym okresie powiększone o 100 pkt. proc.

Grupa CD Projekt zrealizowała na koniec 2019 roku cele wynikowe i rynkowe programu motywacyjnego na lata 2016-2021, w ramach którego przyznano 5,535 mln uprawnień do objęcia akcji.

Akcje CD Projekt zmagają się z poziomem 400 zł

Po ustanowieniu historycznego szczytu na koniec sierpnia, notowania CD Projekt w obecnym miesiącu tracą około 8,7 proc. Dołek wyznaczony został podczas wczorajszej sesji na poziomie 385,3 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Chociaż dziś udało się już odrobić wczorajsze straty, to byki i tak mają wyzwanie związanem z pokonaniem okrągłego poziomu 400 zł. Dodatkowo, w okolicach poziomu 415 zł znajduje się ważny opór, który kilkukrotnie sprawdzał się w swej roli w niedalekiej przeszłości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here