Naga MarketsCyberpunk 2077CD Projekt odnotował 175,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 109,33 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 

“Zarówno od strony poziomu sprzedaży jak i wyniku netto grupy IV kw. 2019 roku był najlepszą końcówką roku w naszej historii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z niesłabnącej popularności “Wiedźmina 3” – tym bardziej, że już za kilka tygodni gra skończy 5 lat. Wciąż docieramy do nowych fanów – w październiku ubiegłego roku zadebiutowaliśmy z nią na Nintendo Switch, z kolei “GWINT” w tym samym miesiącu trafił na urządzenia z systemem iOS. Bardzo dobra sprzedaż Wiedźmina i premiery na nowych dla nas platformach przyczyniły się do poprawy naszych wyników i rentowności netto Grupy, która w ubiegłym roku wzrosła do 34%” – powiedział wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz, cytowany w komunikacie.

Więcej o wynikach: CD Projekt zaskakuje wynikami za 2019! W 3 lata spółka chce zarobić 6 mld złotych

Sytuacja na wykresie:

Spółka zyskuje dzisiaj 6% na samym otwarciu sesji. Powodem są bardzo mocne wyniki za 2019 rok. Po za tym, cały czas czekamy na wielki sukces gry “Cyberpunk” co jest widoczne na wykresie. W ostatnim czasie spółki gamingowe prezentują także dobrą formę, wydaje się więc, że wyjście ich lidera na nowy szczyt jest tylko kwestią czasu.

cd projekt

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here