Naga MarketsCD Projekt zrównoważył straty podczas czwartkowej sesjiCzwartkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie na krajowym rynku. O ile jednak początek sesji był dość stabilny z lekko wzrostowym otwarciem, o tyle późniejsza informacja o kwarantannie narodowej spowodowała mocne zachwianie sentymentem sprowadzając kurs miejscami na wyraźnie niższe rejestry cenowe.

CD Projekt i PZU z największymi wzrostami

Na wykresie dziennym wygląda to jak pozostająca bez powodzenia próba testowania poprzedniego szczytu (2023 pkt.). Świeca szpulka z wydłużonymi cieniami oddaje stan lekko chwiejnej równowagi. Na MACD pojawił się wstępny sygnał sprzedaży z przebicia (naruszenia) linii sygnalnej. Na diagramie 60-min uwagę przede wszystkim zwraca pojedyncza spadkowa świeca o mocno wydłużonym dolnym cieniu. Jak zostało wspomniane to była pierwsza reakcja na zapowiedź tzw. „narodowej kwarantanny” na nowo wprowadzającej ograniczenia w usługach turystycznych oraz handlowych. Ogółem kurs pozostaje jednak w szerokim obszarze notowań ostatnich dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Decyzja o ograniczeniach administracyjnych spowodowała podwyższoną miejscami zmienność na spółkach odzieżowych oraz DINOPL (chociaż tutaj bez związku z wydarzeniami). Najmocniejszy spadek odnotował jednak sektor bankowy, jednocześnie wywierając silnie ujemny wpływ na WIG20, który częściowo udało się zrównoważyć mocnymi zwyżkami PZU oraz CD Projekt.

Słabsze zachowanie notował także sektor paliwowy, co w przypadku wymuszonych oczekiwanych ograniczeń w przemieszczaniu się ludności nie powinno dziwić. Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zwyżki głównych indeksów, ale też poranne zmiany kontraktów terminowych na te indeksy wykazują niewielkie osłabienie. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy głównie na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej oraz publikację wskaźnika nastrojów w niemieckiej gospodarce Ifo.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here