Naga MarketsWiedźmin GeraltAkcje polskiej spółki gamingowej CD Projekt zdominowały listę „50 firm wartych obserwowania w 2020 roku”, którą przygotowali analitycy Bloomberga. Notowany na warszawskiej giełdzie CD Projekt został wybrany z ponad 2 tysięcy spółek z całego świata i zająć na liście pierwsze miejsce pod względem wzrostu sprzedaży oraz przychodów przypadających na pojedynczą akcję.

„Analitycy wzięli pod uwagę wzrost przychodów, udział w rynku, zadłużenie oraz inne czynniki takie jak warunki gospodarcze, tworząc listę 50 spółek wartych obserwacji” – wyjaśnia Bloomberg.

CD Projekt z prognozowanym wzrostem sprzedaży o 446% oraz EPS o niemal 1200%

Analitycy Bloomberga zwracają uwagę, że polski wydawca gier wideo może pobić prognozy ekonomistów co do sprzedaży zaplanowanego na 2020 rok Cyberpunka 2077. W pierwszym roku od premiery Matthew Kanterman, który był jednym z twórców listy, spodziewa się przekroczenia granicy 20 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Bloomberg prognozuje, że wzrost sprzedaży wyniesie 446,12% w 2020 roku, natomiast prognozowany wzrost przychodów na akcję (EPS) 1183,13%. Łączna wartość aktywów spółki ma wynieść 304,19 mln dolarów, jednoroczny zwrot z inwestycji wynieść 30,28%, a roczna sprzedaż osiągnąć poziom 108,34 mln dolarów.

CD Projekt znalazł się w gronie tak dużych potentatów giełdowych jak amerykańskie AT&T, Bayer, tegoroczne odkrycie Beyond Meat, Facebook, Motorola, Netflix, Samsung, Toyota, czy też Uber.

Akcje CD Projekt we wtorek testują wsparcie 232 zł

Chociaż dla CD Projekt jest to z pewnością duże wyróżnienie, to w przypadku notowań spółki nie widać euforii. We wtorek, przed godziną 16:00 akcje CDR zyskiwały 0,6%, wcześniej testując poziom 232 zł, gdzie wypada istotna strefa wsparcia, wyznaczana przez maksima z czerwca. Jej wybicie oznaczałoby zejście do wakacyjnych przedziałów cenowych i ponownie otwierało możliwość przetestowania poziomu 200 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here