Naga MarketsCD Projekt zawiódł zaufanie graczy i stracił 20 mld zł na giełdziePotężne spadki CD Projekt na warszawskiej GPW to ponad 20 miliardów złotych straty wartości w zakresie wyceny spółki. Jak twierdzi Dawid Czopek, zarządzający Polaris FIZ, jest to efekt spadku zaufania do polskiego studia gamingowego przez graczy, które obok niecierpliwego oczekiwania na Cyberpunka 2077 stanowiło ważny element wysokiej wartości CDR. Zdaniem gościa Comparic24.tv poważna wpadka z premierą nowego tytułu nie będzie gwoździem do trumny CD Projektu, może jednak na bardzo długi okres podburzyć tak ważne dla studia zaufanie, którym cieszyło się wśród graczy.

  • W zeszłym tygodniu akcje CD Projekt traciły na GPW 27%, taniejąc o 122 zł
  • Poniedziałek przyniósł kontynuację deprecjacji i chwilowe spadki do poziomu poniżej 240 zł (ostatecznie sesja kończyła się na wysokości 296,1 zł)
  • We wtorek inwestorzy odkupują dołki i CDR rośnie o 3,7%, kosztując około 307 zł, co pokrywa się z poziomem cenowym z kwietnia 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt posiadał zaufanie graczy warte miliardy złotych

Pomimo dynamicznych spadków notowań CD Projektu w ostatnich dniach, które pod względem wartości nominalnej są rekordowymi dla polskiej GPW, podobnie jak generowane w poniedziałek obroty, część dużych instytucji finansowych nadal utrzymuje bycze prognozy dla CD Projektu, a Morgan Stanley pomimo obniżki swoich projekcji nadal uważa, że akcje CDR są warte około 380-400 zł. Bernstein dokonał natomiast obniżki swojej wyceny z poziomu 357 zł do 334 zł za akcję spółki, nie zmieniając neutralnej rekomendacji.

Od strony sprzedażowej Cyberpunk 2077 powinien pozostać bowiem sukcesem, a na mocnych komputerach i nowych konsolach tytuł jest „grywalny”. Zdaniem rozmówcy Comparic24.tv jest spadek zaufania do CD Projekt, który wywołało niedostarczenie na rynek produktu, na który czekali gracze.

Jeżeli chodzi o CD Projekt, to część wysokich wycen wynikała z zainteresowania Cyberpunkiem 2077, część natomiast z olbrzymiego zaufania, którym spółka cieszyła się wśród inwestorów. Nawet w najlepszych scenariuszach można było powiedzieć, że CDR zarobi na Cyberpunku maksymalnie kilka miliardów złotych, a to wciąż bardzo daleko do kilkudziesięciu miliardów kapitalizacji na giełdzie. Cała pozostała część to zaufanie do spółki, że w przyszłości będzie tworzyła bardzo fajne gry, jak miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3 – komentował Dawid Czopek, zarządzający Polaris FIZ.

To także może Cię zainteresować: CD Projekt RED przeprasza za Cyberpunk 2077. Gra wygląda fatalnie na starszych konsolach

Na ten spadek zaufania odpowiedziała część analityków, w tym przedstawiciele Barclays Bank oraz BM PKO BP. W tym pierwszym przypadku rekomendację obniżono z 355 zł do 305 zł, a w drugim cenę docelową ustanowiono na 270 zł.

W przypadku Cyberpunka 2077, to zaufanie zostało zawiedzione, a studio, które było znane z wręcz perfekcyjnej jakości zawiodło. Nie chodzi o drobne błędy, te zdarzają się bowiem każdemu, jeżeli chodzi jednak o starszą generację konsol (…) znaczna część graczy została pozostawiona z dużym problemem. Gra jest nie grywalna, trudno było ją uruchomić – dodawał Czopek.

Zarządzający Polaris FIZ twierdzi, że głównym zarzutem w stosunku do spółki jest fakt, że w pełni grywalna wersja gry pojawi się dopiero na wiosnę przyszłego roku. Od strony finansowej, dopiero w marcu rynek pozna dokładniejsze dane sprzedażowe Cyberpunka 2077 wraz z raportem kwartalnym CD Projekt i do tego czasu przyszłość akcji polskiego studia może pozostać niepewna.

Inwestowanie (z) głową to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz poruszane są kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem. Zapraszamy do obejrzenia audycji Michała Stanka z QValue – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku jest Dawid Czopek, zarządzający Polaris FIZ.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcjonariusze Serinusa zdecydowali o przydzieleniu akcji dla EBOR-u
Następny artykułKurs euro wzrośnie do 1,25 USD – prognozuje Nordea
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here