Naga MarketsAdam Kiciński, prezes CD Projekt

W 2019 roku CD Projekt osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 521 mln zł oraz zysk netto 175 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie. Oznacza to wzrost wyników sprzedażowych o 43,6% w porównaniu do roku poprzedniego, a zysku netto o niemal 70 mln zł. Konsensus PAP zakładał wyniki o połowę niższe, a prawdziwą niespodzianką okazał się ostatni kwartał 2019 roku, w którym na czysto spółka zarobiła 108,9 mln zł.

  • Wyniki finansowe CD Projekt za 2019 rok przekroczyły najśmielsze oczekiwania analityków. Ci zgodnie twierdzą, że CD Projekt rozbił bank
  • Za poprawę wyników odpowiada między innymi wysoka sprzedaż Wiedźmina 3, który przeżywa drugą młodość, komentował Piotr Nielubowicz, wiceprezes spółki ds. finansowych
  • Spółka stawia przed sobą ambitne cele i chce zarobić 6 mld zł w 3 lata
  • Akcje CD Projekt na otwarciu sesji wystrzeliły o 8% w górę, powyżej poziomu 330 zł

CD Projekt chwali się wynikami za 2019 r. Wiedźmin Netflixa pomógł sprzedaży

Zysk EBIT raportowany przez spółkę osiągał poziom 103,6 mln zł, będąc o 100 procent wyższym od konsensusu zakładanego przez PAP, w ujęciu rocznym zwiększając się o 215 procent. Zdaniem przedstawicieli spółki bardzo dobre wyniki to przede wszystkim druga młodość Wiedźmina 3, debiut GWINTA na urządzeniach mobilnych oraz wydanie premierowej wersji przygód Geralta z Rivii na platformę Nintendo Switch.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zarówno od strony poziomu sprzedaży jak i wyniku netto Grupy czwarty kwartał 2019 roku był najlepszą końcówką roku w naszej historii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z niesłabnącej popularności Wiedźmina 3 – tym bardziej, że już za kilka tygodni gra skończy 5 lat. Wciąż docieramy do nowych fanów – w październiku ubiegłego roku zadebiutowaliśmy z nią na Nintendo Switch, z kolei GWINT w tym samym miesiącu trafił na urządzenia z systemem iOS. Bardzo dobra sprzedaż Wiedźmina i premiery na nowych dla nas platformach przyczyniły się do poprawy naszych wyników i rentowności netto grupy, która w ubiegłym roku wzrosła do 34 proc. – komentował Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu ds. finansowych.

Przychody ze sprzedaży CD Projekt w premierowych kwartałach. Źródło: Dane finansowe spółki
Przychody ze sprzedaży CD Projekt w premierowych kwartałach. Źródło: Dane finansowe spółki

Raport CD Projekt podkreśla, że wzrost przychodów był bezpośrednio powiązane z sukcesem serialowego hitu Wiedźmina, którego pierwszy sezon w serwisie Netflix „spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów oraz wysoką oglądalnością”, pomagając zwiększyć rozpoznawalności marki w świecie.

Rekordowe wydatki na produkcję gier i rozwój – łącznie 386 mln zł

Pomimo rekordowych zysków, spółka poniosła również rekordowe nakłady związane z produkcją gier i rozwojem nowych technologii, które wyniosły 165 mln zł. Natomiast skumulowana suma nakładów rozwojowych osiągała poziom 386 mln zł.

Poza intensywną pracą nad produkcją Cyberpunka, duży nacisk położyliśmy w ubiegłym roku na globalną kampanię promocyjną. Po ogłoszeniu daty premiery gry oraz udziału Keanu Reveesa, który wcieli się w jedną z głównych postaci, spotykaliśmy się z fanami gier na całym świecie, biorąc udział w ponad 20 wydarzeniach branżowych na czterech kontynentach. Zainteresowanie Cyberpunkiem jest ogromne, co potwierdza 200 nagród, które ma już na swoim koncie oraz świetna oglądalność trailera gry, który od czerwca obejrzano ponad 50 mln razy – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad “Cyberpunk 2077”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here