Naga MarketsWiedźmin GeraltPomimo długiego weekendu świątecznego, na giełdzie wiele się dzieje. Amerykańskie indeksy weszły na swoje historyczne szczyty, zwłaszcza technologiczny NASDAQ, który codziennie notuje nowe szczyty. Niemiecki DAX30 również co sesję zyskuje. Na tym tle WIG20 wygląda przeciętnie, wciąż jest bowiem poniżej 2420 punktów. 


CD Projekt rekomenduje wysoką dywidendę, podobnie Kruk

Pomimo jednak ogólnego nudnego obrazku, niektóre spółki pozytywnie zaskakują inwestorów. CD Projekt poinformował o rekomendacji zarządu w kwestii wypłaty dywidendy w wysokości 1,05 zł na akcję, co jest zaskoczeniem dla rynku. O rekomendacji wypłaty dywidendy w wysokości 5 zł poinformował zarząd Kruka. Obie spółki mają także ciekawą sytuację techniczną, której warto się przyjrzeć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cały czas ciążą na WIG20 spółki energetyczne, których wprawdzie zostało już w indeksie mniej, ale ani Tauron, ani PGE nie umieją się podnieść z kolan. Przeglądając trendy na spółkach według wskaźnika Squaber Trendy, można zauważyć równowagę, co naturalnie przekłada się na przestój na całym indeksie.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Co słychać na mniejszych spółkach?

Z mniejszych spółek interesująco wygląda w dalszym ciągu Forte, które poinformowało o wstępnych wynikach za pierwszy kwartał 2019 roku. Wzrost względem poprzedniego kwartału o 8% jest pozytywnym zaskoczeniem. LiveChat, po tym jak wybił po raporcie sprzedażowym za marzec, teraz ponownie może kończyć korektę i szykować się do ruchu w górę. Interesująco z technicznego punktu widzenia wygląda Rainbow Tours, który przetestował linię szyi wybitej odwróconej głowy z ramionami, gdzie są cele na spółce turystycznej?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here