Naga MarketsZ wczorajszym dniem na głównych rynkach zagranicznych przetoczyła się fala mocnych spadków. Narastają obawy o tempo wzrostu nowych zakażeń i związanych z tym już wprowadzonych ograniczeń administracyjnych w wielu krajach oraz ryzyku ich zwiększenia w innych obszarach społeczno – gospodarczych. W tej sytuacji również krajowy rynek poddał się mocnej wyprzedaży akcji, a więc również silnym spadkom kontraktów terminowych.

Narastają obawy o tempo wzrostu nowych zakażeń

W grupie spółek WIG20 jedynie akcje dwóch podmiotów obroniły się przed zniżką, ale pierwszy z nich LOTOS w poprzedzających dniach mocno zniżkował, drugi PLAY jest wciąż pod presją wezwania do sprzedaży akcji, stąd „trzyma” cenę. Najmocniej indeks obciążył silny spadek akcji CDPROJEKT, który zakomunikował kolejne przełożenie premiery Cyberpunk 2077 oraz ALLEGRO, który w poprzednich dniach wykazywał regularne zwyżki, minimum sesji było blisko 13% niżej od poprzedniego zamknięcia. Niewykluczone, że segment e-commerce również może być obciążony pandemią, chociażby przez pryzmat wąskiego gardła jakim może stać się logistyka i transport. Istotnie ujemny wpływ na indeks wywarły także banki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym kurs FW20 „zmiótł’ wsparcie wsp. 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej. Obecnie znacząco naruszył obszar 50% (1564 pkt.), kolejna bariera 61,8% to 14847 pkt. Nieznacznie powyżej – 1500 pkt., poziom docelowy określa wsp. 2,618 z lokalnej korekty wzrostowej na przełomie września i października. Wysoki spadkowy korpus wraz z mocnym wzrostem wolumenu zwiększa prawdopodobieństwo kontynuacji zniżki, chociaż w przeszłości po takim ruchu czasem pojawiała się silna kontra.

Wiele będzie zależeć od postawy rynków zagranicznych. Ponad 3-4% spadki indeksów największych rynków są nieczęste. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o amerykańskim PKB za III kw, gdzie w wersji annualizowanej jest oczekiwany 32% wzrost k/k po spadku w II o 31,4%.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here