Naga MarketsCD Projekt zakończył sesję na plusie, WIG20 z niewielkim spadkiemNastroje wczorajszej sesji były lekko minorowe, indeks WIG20 i w ślad za nim kontrakty terminowe odnotowały niewielki spadek. W tej grupie zniżkowało ok. 2/3 spółek, najsłabszym ogniwem okazał się sektor bankowy, natomiast lekko w górę odbiły akcje CD Projekt.

CD Projekt rośnie, zachodnie giełdy z niewielkimi zwyżkami

Na wykresie 60-min FW20 kurs instrumentu pozostaje w kilkudniowym i dość wąskim trendzie bocznym, gdzie na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można szacować poziomy wsparcia i oporu odpowiednio przy wartościach 1942 i 1985 pkt. W trakcie wczorajszej sesji kurs testował  ten dolny obszar. Nadal przy bardzo niskich wartościach pozostaje wskaźnik ADX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym pojawienie się kolejnej w ostatnich dniach szpulki niewiele wnosi do ogólnego obrazu rynku. Poza ubiegłotygodniowym ubijaniem dna, w tej chwili ma miejsce tylko obniżenie zmienności. Również niższy od średniej ostatnich dni poziom obrotów sugeruje obniżenie aktywności inwestycyjnej. Wskaźnik MACD schodzi poniżej poziomu równowagi, przy czym także w tym interwale obniżone wartość ADX potwierdzają mającą miejsce konsolidację na diagramie cenowym.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zachodnich wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zwyżki na wybranych parkietach zachodnioeuropejskich oraz stabilne zachowaniu na rynku amerykańskim. Poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy również nie wykazują istotnych odchyleń implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę głównie na odczyty z USA o nowych zamówieniach w przemyśle oraz na dobra trwałego użytku, a także cokwartalne podsumowanie o kosztach i wydajności pracy.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw lotos | jsw akcje | płatność blik | de30 dax | dax futures notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here