Naga MarketsCD Projekt: zagraniczny fundusz żąda natychmiastowego zwolnienia zarządu spółkiCyberpunk 2077 zawiódł, ale to nie koniec negatywnych zaskoczeń ze strony CD Projekt, bowiem spółka rozczarowała także słabymi wynikami finansowymi za I kw. 2021 r. Zysk netto okazał się aż 62% niższy niż oczekiwania analityków. CEO jednego z brytyjskich funduszy nie kryje swojego zawodu nie tylko premierą gry i wynikami, ale także zachowaniem zarządu spółki i domaga się jego natychmiastowego zwolnienia.

Zagraniczny inwestor chce zwolnienia prezesa CD Projekt S.A.

Akcje CD Projekt w ostatnich miesiącach zaliczyły spektakularną przecenę z historycznych szczytów na 464 zł notowanych kilka dni przed grudniową premierą długo wyczekiwanego Cyberpunk 2077, do nawet 151,80 zł na początku maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak olbrzymia zniżka to efekt rozczarowania graczy i inwestorów finalną formą największej gry w historii studia. Olbrzymia liczba bugów i glitchy, które w dużej mierze do tej pory nie zostały naprawione – to nie przystoi tytułowi aspirującemu do miana gry roku.

Wadliwość Cyberpunka miała przełożenie na słabą sprzedaż i w rezultacie fatalne wyniki finansowe. Wystarczy wspomnieć, że zysk netto w I kw. 2021 r. był o 62% niższy niż i tak zaniżone oczekiwania analityków. Pisaliśmy o tym tutaj: Akcje CD Projekt spadają o ponad 9%. CDR po raz kolejny nie sprostał oczekiwaniom.

To źle świadczy o jeszcze niedawno największej spółce z GPW i prowadzonych przez nią relacji z akcjonariuszami.

CD Projekt: zagraniczny fundusz żąda natychmiastowego zwolnienia zarządu spółki
Notowania CD Projekt S.A. Źródło: tradingview.com

Słaba komunikacja ze strony spółki czy wątpliwe informacje przed premierą Cyberpunk 2077 co do jego faktycznego stanu przygotowania i grywalności – to tylko niektóre z zarzutów Jeffreya Tirmana, CEO Abri Advisors, funduszu inwestycyjnego z Wielkiej Brytanii, który nie przebiera w oskarżeniach wobec CD Projekt.

Nie sądzę, że nawet celowo można popełnić tyle błędów co Ci goście, to naprawdę szokujące. – stwierdził CEO Abri Advisors.

Wyrażamy wysokie zaniepokojenie i niedowierzanie, co do tego jak spółka działała przez ostatnie 12 miesięcy. – zaznaczył fundusz Abri Advisors w publicznym liście do CD Projekt S.A.

invest

Jednak Jeffrey Tirman nie chce poprzestać na słowach. Chce doprowadzić do natychmiastowego zwolnienia Michała Kicińskiego, prezesa CD Projekt oraz jego zastępcę, Marcina Iwińskiego.

Nie będzie to łatwe zadanie. Bracia Kicińscy łącznie posiadają około 34% udziałów w CD Projekt, a największy inwestor spoza zarządu to polski fundusz Nationale Nederlanden. Do odwołania zarządu potrzeba co najmniej 60% głosów udziałowców.

Chciałbym, żeby spółka opublikowała i zaprezentowała plan pokazujący jak zamierza rozwiązać te problemy i jak z perspektywy strategicznej chce podreperować swoją markę oraz zaufanie, które straciła ze strony klientów i udziałowców. – dodał Jeffrey Tirman.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here