Naga MarketsCD Projekt 12 czerwca 2019Jak często pokazuje rynek giełdowy – nie każda legenda jest w stanie przekuć rynkowych liderów w zyski. Tym razem jednak, spółka CD Projekt z przytupem pokazuje jak powinno się to robić. Od dawna zapowiadana gra Cyberpunk 2077 w pewnym momencie już zaczęła budzi przerażenie wśród inwestorów – głównie czasem jej produkcji oraz obawą, że oczekiwania mogą przerosnąć legendę. Choć jest jeszcze zbyt wcześnie, aby całkowicie wyrokować o tym, czy tak się stanie czy nie – pierwsza dane pozytywnie zaskakują. Spółka jednak jeszcze nie reaguje na dane – w tym momencie ważne będą najbliższe sesje handlowe.


W tym momencie to już wiadome – w pierwszym etapie sprzedaży, czyli przedsprzedaży gry Cyberpunk 2077 padły rekordy w porównaniu do poprzedniego flagowego wydania gry, która wśród fanów zrobiła prawdziwą furorę – Wiedźmina 3. Nie są podane jeszcze konkretne liczby, jednak jak zapewnia wiceprezes spółki, Marcin Iwiński – wielkość przed-sprzedażowa przekroczyła już losy Geralta z Rivii.

Zobacz również: CD Projekt jest jak Warren Buffett? Akcje CDR straciły 10% w 3 dni

Pojawienie się pierwszego etapu sprzedażowego miało miejsce przede wszystkim na PC, Xbox One oraz PlayStation 4, tak więc i rynek zbytu miał szansę na pojawienie się lepszego wyniku sprzedażowego. Jak podają media – dużą popularnością cieszyła się również edycja kolekcjonerska gry.

wykres CD PROJEKT D1 17.06.2019
CD PROJEKT D1 17.06.2019

Jak zapewnia zarząd CD Projektu – jest on mocno nastawiony na pobicie rekordu sprzedaży całkowitej jeśli chodzi o Cyberpunk 2077 – w porównaniu do sprzedanych kopii Wiedźmina 3. To jednak jak widać po powyższym wykresie spółki nie spowodowało większe reakcji. Wręcz przeciwnie – ostatnie zejście spółki z wcześniej osiągniętego poziomu 233 zł za akcję było relatywnie szybkie.

Mimo to jednak, nadal spółka utrzymuje się powyżej poziomu 200 zł za akcję, który zdaje się, że stanowi dość ważny poziom wsparcia technicznego – oraz tego psychologicznego, kiedy inwestorzy dużą uwagę przyglądają się temu zakresowi ceny. Aktualnie, spółka znajduje się w okolicach ceny 205 zł, oraz przebiegającej wokół ceny średniej kroczącej SMA 50 wskazującej, że wzrosty są jeszcze podtrzymywane przez dynamiczne wsparcie podążające za ceną.

Może Cię zainteresować: CD Projekt: Premiera Wiedźmin 3 jeszcze w tym roku

W tym momencie ciężko powiedzieć, czy jest szansa na szybkie wyhamowanie obecnej tendencji spadkowej, jednak pewnym jest, że jeśli takowa ma się pojawić w okolicach wsparcia – to nie zostało spółce dużo miejsca. Jeśli faktycznie wykres będzie miał szansę wyhamować realizację zleceń, wówczas oczekiwane dotarcie będzie w okolicy ceny 215,8 zł za akcję i właśnie ten poziom powinien być oznaczony jako istotny dla spółki w ciągu najbliższych sesji handlowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here