Naga MarketsCyberpunk 2077Notowania amerykańskich indeksów zakończyły sesję na niewielkim minusie biorąc pod uwagę spadki w początkowej fazie sesji. Znacznie bardziej ucierpiały indeksy w Europie, które reagowały na informacje, że w Wielkiej Brytanii pojawił się nowy szczep koronawirusa – choć już pewne informacje w tym temacie są pozytywne: szef BioNTech jest przekonany, że szczepionka opracowana z Pfizerem będzie skuteczna również na ten szczep wirusa.

CD Projekt spadł o 5,7%, LPP próbuje ratować WIG20

Ekspert WHO Mike Ryan podkreśla, że ostatnio opracowane szczepionki powinny być skuteczne wobec szerokiego grona odmian koronawirusa. Więcej informacji na temat nowego zagrożenia pojawi się w kolejnych dniach – na ten moment nie ma dowodów, że nowy szczep powoduje cięższy przebieg choroby, ale niestety jest bardziej zaraźliwy. Tymczasem KE wydała już zgodę na dopuszczenie do obrotu szczepionki Pfizera i BioNTech, szczepienia w UE ruszą 27-29 grudnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG w układzie dziennym

Krajowe indeksy również uległy presji podaży, a najmocniej przecenił się indeks blue chipów. We wspomnianym indeksie jedynie LPP zakończyło dzień ze wzrostem – lepsze zachowanie spółki było rezultatem opublikowanego raportu, który był nieco lepszy od wcześniejszych szacunków. Sektorowo najgorzej radziły sobie spółki paliwowe i energetyczne, swoją negatywną kontrybucję dołożył także CD Projekt – spółka przeceniła się o 5,7% przy wartości obrotu sięgającej niemal 700 mln zł. Do wczoraj producent „Cyberpunka” przyjmował zwroty gry od klientów – w następnych dniach podwyższona zmienność i wartość obrotu wciąż może się utrzymywać, gdyż inwestorzy próbują oszacować wpływ pojawiających się informacji na wyniki sprzedażowe i wycenę spółki.

Wyprzedaż wywołana doniesieniami o nowym szczepie koronawirusa nie wpłynęła negatywnie m.in. na notowania spółek takich jak Mercator Medical (producent rękawic) czy Harper Hygienic (producent wyrobów kosmetyczno-higienicznych m.in. dezynfekujących) – producenci tego typu rozwiązań zyskują na zwiększonym popycie na produkty używane w zapobieganiu rozprzestrzeniania się pandemii.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here