TMS


CD Projekt – lokomotywa napędowa hossy producentów gier na warszawskim parkiecie, odnotował dzisiaj nowe historyczne maksimum. Kolejny rekord w ostatnim czasie zbiega się z trwającą przeceną na akcjach KGHM – uznawanego za jednego z największych gigantów naszej giełdy.

Sytuacja taka doprowadziła do ciekawego zdarzenia, otóż pod względem kapitalizacji – CD Projekt wyprzedza właśnie KGHM. Rynek wycenia więc wyżej producenta gier niż jedną z większych na świecie firm wydobywających miedź czy srebro.

Podczas dzisiejszej sesji kapitalizacja CD Projektu sięgnęła 18 mld zł. Pod tym względem spółka osiągnęła pozycję numer 8 wśród wszystkich firm notowanych na warszawskim parkiecie. Ciekawie robi się, gdy popatrzymy w jakim tempie spółka osiągnęła taki poziom. Jeszcze niedawno wyceniana była na niespełna 2 mld zł. Kluczową rolę w sukcesie spółki odegrał rozsławiony na cały świat „Wiedźmin”. Obecnie, lokomotywą dalszych wzrostów ma się stać „Cyberpunk”. Na tle dynamicznego rozwoju, słabo w ostatnich latach wygląda KGHM, którego po notowaniami miedzi trapiło wiele innych problemów.

Zobacz także: CD Projekt – pierwszy producent gier w gronie WIG20!

CD Projekt rozpoczynał przygodę z giełdą od poziomu około 700 mln zł kapitalizacji. Wtedy KGHM wyceniany był na około 24 mld zł, a więc 34 razy więcej. Zaskakująco niewiele czasu potrzebne było aby wynik się wyrównał, a CD Projekt stał się jedną z najpopularniejszych spółek wśród inwestorów znad Wisły.

Warto jednak pamiętać, że żadna spółka nie będzie rosnąć w nieskończoność. Przykładem może być choćby 30% przecena akcji CD Projektu pod koniec ubiegłego roku. Warto także mieć na uwadze, jak mocno na wycenę i jak nerwowe mogą być reakcje rynku na wszelkie negatywne informacje dotyczące gry, nad którą spółka pracuje. Jednym z najnowszych przykładów to załamanie na notowaniach spółki PlayWay. Poniżej porównanie notowań CD Projektu z KGHM-em od początku ubiegłego roku.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here