Naga MarketsCD Projekt z pozytywnym wpływem na indeks podczas środowej sesjiŚrodowa sesja przyniosła bardzo nieznaczne zmiany na krajowym rynku. Dla FW20 po neutralnym otwarciu w pierwszej połowie sesji kurs FW20 lekko obsuwał się, po czym już w godzinach popołudniowych były odrabiane straty i ostatecznie zamknięcie notowań wypadło w pobliżu kursu odniesienia.

CD Projekt odrabia straty

Na wykresie 60-min fałszywym wybiciem okazało się początkowe zejście poniżej poniedziałkowego dołka i zniesienia 50% wcześniejszej fali wzrostowej. Kurs szybko powrócił ponad ten poziomy, a jednocześnie na RSI i MACD pojawiły się wyraźnie pozytywne dywergencje zwiększające szanse na kontynuację wzrostowego odbicia. Na wykresie dziennym wczorajsza szpulka, prawie doji, nie stanowi o niczym szczególnym, wskazuje jedynie na osiągniecie lokalnego punktu równowagi. Widać jednak kolejną, udaną próbę obrony potencjalnego wsparcia luki cenowej z okresu świątecznego przy wartości 1958 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

W grupie spółek indeksu bazowego z pozytywnym wpływem na indeks były spółki sektora górniczego, banki oraz CDPROJEKT, po przeciwnej stronie obciążały indeks najbardziej ALLEGRO oraz DINOPL. Na rynkach zagranicznych nastroje rozgrzewało zaprzysiężenie nowego prezydenta w USA. Oczekiwane po wygranej Bidena szybkie procedowanie kolejnego pakietu stymulacyjnego wciąż jest w grze, dołączają do tego pozytywne oczekiwania względem wyników spółek za IV kw.

Wczoraj najmocniej zyskiwały spółki spod znaku FAANG windując indeksy S&P500 i Nasdaq100 na nowe historyczne maksima. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu oraz w USA z rynku nieruchomości. Zmian notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here